Home / technológie / aplikácie / Samsung a Google vylepšujú Android o podnikové riešenia

Samsung a Google vylepšujú Android o podnikové riešenia

Unikátne zabezpečenie Samsung KNOX obohatí novú generáciu platformy Android. 

Spoločnosť Samsung a Google oznámili, že časť technológie Samsung KNOX bude integrovaná do budúcej verzie operačného systému Android. Nadchádzajúca generácia Androidu, ktorá bola predstavená na Google I/O, bude obsahovať množstvo nových funkcií pre podnikových používateľov a IT správcov, ako napríklad samostatné kontajnery pre správu a zabezpečenie podnikových dát. Súčasne im pomôže prispôsobiť sa neustále sa vyvíjajúcim trendom podnikovej mobility.

Samsung a Google vylepšujú Android o podnikové riešenia

Nezávislí dodávatelia softvéru (ISV) a vývojári tak môžu rozšíriť potenciálny cieľový trh na širšiu komunitu používateľov Androidu s minimálnym úsilím pri implementácii.

„Sme úprimne nadšení z tohto prelomového partnerstva s firmou Google. Keďže Samsung je významným výrobcom mobilných zariadení s Androidom, dáva nám toto partnerstvo príležitosť ešte lepšie uspokojiť rýchlo sa rozvíjajúce potreby používateľov v oblasti mobilného zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Rovnako tak si vážime možnosť spolupracovať so spoločnosťou Google pri tvorbe podnikového ekosystému pre podniky a firmy. Predstavuje to úžasnú premenu mobility pracovných síl,“

povedal Injong Rhee, senior viceprezident, KNOX Business Group, Samsung Electronics.

„Samsung je priekopníkom pri presadzovaní platformy Android na trhu. Ceníme si prínos pre naše projekty otvorených zdrojov. Spoločne prinášame zabezpečenia a možnosť správy na podnikovej úrovni pre všetkých výrobcov, ktorí sú súčasťou ekosystému Android,“

povedal Hiroshi Lockheimer, viceprezident pre technológie, Android.

Spolupráca firiem Samsung a Google je odpoveďou na silnejúcu potrebu odolnej a bezpečnej mobilnej platformy. Súčasne zaisťuje, že súkromie a skúsenosti koncového používateľa nie sú ohrozené, takže si môže Android užiť pri práci rovnako ako pre osobné použitie. Spolu so snahou rozšíriť trh podnikovej mobility na báze Androidu bude Samsung aj naďalej poskytovať pokročilé a diferencované riešenia a riešenia komplexnej podnikovej mobility pre podnikových zákazníkov.

Samsung KNOX je v súčasnosti jediným poskytovateľom Androidu, ktorý dodáva ochranné a vládou certifikované mobilné zabezpečenie, ktoré je v súlade s kľúčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD) a s ďalšími požiadavkami na zabezpečenie mobilných zariadení. To umožňuje jeho nasadenie vo vláde a iných vysoko regulovaných podnikových prostrediach.

Platforma Samsung KNOX dostala v máji 2013 potvrdenie STIG od US Defense Information Systems Agency pre použitie v sieťach US DoD a v apríli 2014 bola inovovaná na verziu STIG 2. Aj britská vláda nedávno vydala bezpečnostné pokyny End User Device (EUD) Security Guidance for Samsung KNOX pre používanie vybraných zariadení Samsung s platformou Android.

Navyše, zariadenia so Samsung KNOX majú certifikáciu MDFPP Common Criteria – GALAXY S5 a Note 10.1 edície 2014 od mája 2014 a GALAXY S4, GALAXY Note 3, GALAXY Note PRO od februára 2014.

Samsung tiež ponúka prostredníctvom KNOX komplexnú správu a úložisko aplikácií. Okrem súčastí Samsung KNOX, ktoré budú zaradené do novej generácie platformy Android, bude Samsung aj naďalej rozvíjať svoje špecializované služby, ako sú KNOX EMM a KNOX Marketplace.

zdroj: Samsung.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.