Home / technológie / mobilné telefóny / Samsung GALAXY Alpha

Samsung GALAXY Alpha

Nový smartfón oslní sofistikovaným dizajnom a kompaktnou konštrukciou. Je vyvinutý pre všetkých, ktorí chcú vyjadriť svoj jedinečný štýl.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila svoj ​​nový prístup k dizajnu – smartfón GALAXY Alpha. Najnovší prírastok veľmi obľúbeného radu GALAXY sa vyznačuje prepracovaným dizajnom, kompaktným telom s kovovým rámom a pevnou konštrukciou. Samsung GALAXY Alpha je maximálne praktický a vďaka svojej elegancii spája štýl a najmodernejšie technológie.

„Samsung GALAXY Alpha bol navrhnutý a postavený na základe špecifických prianí spotrebiteľov,“

uviedol JK Shin, výkonný riaditeľ a vedúci IT a mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics.

„S úplne novým vzhľadom sa GALAXY Alpha zameriava na dizajn i funkčnosť. Kombinuje kovový rám a štíhle, ľahké prevedenie, pričom využíva výkonný hardvér. Splní tak všetky očakávania svojich užívateľov.“

Nový štandard v dizajne smartfónov Samsung GALAXY

Samsung GALAXY Alpha predstavuje nový prístup k dizajnu a zároveň sa sústredí na elegantnú estetiku a kompaktnú konštrukciu. Bol vytvorený s cieľom pomôcť spotrebiteľom vyjadriť svoj jedinečný štýl, bez obetovania funkčnosti. Vyznačuje sa prepracovaným dizajnom s kovovým rámom, elegantne zakrivenými rohmi a na dotyk príjemným, mäkkým zadným krytom.

GALAXY Alpha je so svojimi menej než 7 mm tiež jedným z najtenších GALAXY zariadení vôbec a jeho jedinečne kompaktná konštrukcia a nízka hmotnosť zaisťujú maximálne pohodlné používanie.

Elegancia a vysoký výkon

V štýlovom tele sa ukrýva výkonný hardvér, ktorý užívatelia od mobilného zariadenia z radu GALAXY právom očakávajú. Prístroj je vybavený špičkovým 4,7-palcovým HD Super AMOLED displejom, výkonným fotoaparátom a pri snímaní s funkciou HDR zaistí živé farby a verný kontrast. Fotografie a videá budú vďaka tomu jasné a bez tieňov. GALAXY Alpha ponúkne tiež populárne funkcie ako je Režim extrémneho šetrenia energie, S Health, snímač odtlačkov prstov a Súkromný režim. Samozrejmosťou je možnosť prepojenia Alphy s najnovšími doplnkami Samsung Gear Fit a Gear 2.

GALAXY Alpha sa objaví na pultoch slovenských obchodov v priebehu septembra. Tuzemskí zákazníci budú môcť vyberať z niekoľkých farebných variantov: čierna, biela, modrá a zlatá. Odporúčaná maloobchodná cena na slovenskom trhu bude 619 € s DPH.

Technické špecifikácie

Sieť LTE Cat.6 (300/50Mbps)
Displej 4,7” HD Super AMOLED (1280 x 720)
Procesor Osemjadrový (4-jadrový 1,8 GHz + 4-jadrový 1,3 GHz) alebo 4-jadrový 2,5 GHz
Operačný systém Android 4.4.4 (KitKat)
Fotoaparát 12MP (zadný) + 2.1MP (predný)
Funkcie fotoaparátu Krásna tvár, Duálny fotoaparát, HDR, Panoráma, Selektívne zaostrovanie, Snímka a ďalšie, Prehliadka
Video UHD 4K (3840 x 2160) @30fps

Video kodek: H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1,

Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8

Video formát: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV,

MKV, WEBM

Audio Audio kodek: MP3, AMR-NB, AMR-WB, AAC, AAC+, eAAC+,

WMA, Vorbis, FLAC

Audio formát: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA,

AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF,

IMY, RTTTL, RTX, OTA

Ďalšie funkcie Režim extrémneho šetrenia energie

Zrýchľovač sťahovania

Rýchle pripojenie

Súkromný režim

Služby Google Mobile Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play Books, Play Games, Play Newsstand, Play Movie & TV, Play Music, Play Store, Voice Search, YouTube
Konektivita WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO(2×2)

Bluetooth®: 4.0 BLE / ANT+

USB: USB 2.0

NFC

Senzory Snímač gest, snímač otlačkov prstov, snímač srdečného tepu, Hallov snímač, snímač zrýchlenia, geomagnetický snímač, gyrosnímač, svetelný snímač, snímač tlaku, snímač vzdialenosti
Pamäť RAM: 2 GB

Vnútorná pamäť: 32 GB

Bez SD slotu

Rozmery 132,4 x 65,5 x 6,7 mm, 115 g
Batéria 1 860 mAh
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.