Home / blog / Google Authorship Markup: Ako dostať vašu fotografiu do výsledkov vyhľadávania?

Google Authorship Markup: Ako dostať vašu fotografiu do výsledkov vyhľadávania?

Čudujete sa niekedy prečo sa tváre niektorých ľudí ukazujú vo výsledkoch vyhľadávania? Ako to robia?

Slúži na to Google Authorship Markup, kde autor prepája svoj obsah uverejnený na blogu so svojím Google+ profilom. Výsledkom sú rozširujúce informácie vo výsledkoch vyhľadávania. Nazýva sa to ,,rich snippet“

Rich snippet umožňuje vo výsledkoch vyhľadávania zobraziť nielen vašu fotku ale aj meno, odkaz na váš Google+ profil ako aj informáciu o počte kruhov Google+ , v ktorých sa nachádzate.

Je vhodné pripomenúť, že prítomnosť rich snippet pri vašom odkaze nezlepší jeho pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania. Spôsobí ,,len“ to, že  je odkaz výraznejší a obsahuje rozširujúce informácie, čo ho robí dôveryhodnejším.

Čo viac zaujme v kope textu a odkazov ako vaša fotka? Podľa jednej štúdie, pridanie fotografie k odkazom zaznamenal zvýšenie klikov a tým pádom návštevnosti webstránky.

Google Authorship Markup

Google Authorship Markup: Ako dostať vašu fotografiu do výsledkov vyhľadávania?

Google má pre nastavenie Google Authorship markup niekoľko základných inštrukcií. Celý proces sa dá rozdeliť do troch jednoduchých krokov:

Prvý krok: overte si svoju e-mailovú adresu na Google +

Google chce vedieť, že váš účet je legitímny. Uistite sa, že používate e-mailovú adresu s rovnakou doménou ako je doména vášho blogu.

Druhý krok: odkazujte z vášho Google+ profilu na vaše webové stránky

Vo vašom Google+ účte je potrebné nastaviť, na ktorých webových stránkach pracujete, aby im Google mohol pridať autorstvo. Tieto nastavenia vykonáte v sekcii profil- o mne – odkazy a uložíte.

Tretí krok: odkazujte z vašich webových stránok  na váš profil Google+

Pokiaľ máte nastavené webové stránky v Google+, musíte ešte na webových stránkach priznať autorstvo, tzn. odkázať ich na váš Google+ účet. Nestačí však len bežný odkaz na profil, musí byť upravený o identifikáciu autorstva. Z každej stránky musíte odkazovať na svoj Google+ účet pomocou URL adresy, obsahujúcej vaše unikátne ID a na koniec tejto URL adresy musíte umiestniť “rel=author”

Tip: ak používate WordPress, môžete využiť pluginy ako Author Box Reoladed, ktoré budú pridávať mark up za vás. Budú taktiež pridávať vašu fotografiu a ikony do všetkých sociálnych sietí.

Akonáhle uskutočníte všetky zmienené kroky, môžete si správnosť týchto krokoch skontrolovať na:

http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets

Pokiaľ ste nastavili Google Authorship správne, ukáže sa vám vo výstupe zelená hláška: Authorship markup is verified for this page.

Fotka sa samozrejme nezobrazí vo výsledkoch vyhľadávania hneď, ale až po najbližšom zaindexovaní web stránky google botom.

zdroj: blog.kissmetrics.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.