Home / PR / Chcete začať podnikať a založiť si „eseročku“? Neriskujte, nechajte to na profesionálov

Chcete začať podnikať a založiť si „eseročku“? Neriskujte, nechajte to na profesionálov

Ekonomika rastie, čoraz viac ľudí má prácu. V takejto situácii je ideálne začať podnikať. Ako sa však vyhnúť hneď na úvod stresu a byrokracii?

Ak ste sa rozhodli začať podnikať formou obchodnej spoločnosti s ručením obmedzeným, určite ste si už položili otázku, ako takúto spoločnosť založiť. Môžete to samozrejme skúsiť svojpomocne, ale to so sebou prinesie pomerne veľkú stratu času a najmä nervov.

Alternatívou je založenie spoločnosti prostredníctvom špecializovaných firiem poskytujúcich takúto administratívno-právnu službu. Takéto založenie má pomerne veľa výhod a hoci sa na prvý pohľad zdá drahšie, v skutočnosti je výhodnejšie.

Koľko to stojí?

Na túto otázku sa doslova núka odpoveď typu „menej, než si myslíte“, ale s takýmto vyjadrením by ste sa asi neuspokojili. Skúsme si to teda trocha viac rozviesť. Založenie spoločnosti sprevádzajú dva poplatky a to súdny poplatok a poplatok za vypracovanie zakladajúcej dokumentácie.

Kým spísať spoločenskú zmluvu alebo pripraviť iné dokumenty k samotnej s.r.o. vám možno pomôže váš známy právnik, súdny poplatok zaplatiť musíte. Ak sa rozhodnete pre svojpomocné založenie spoločnosti, budete platiť bežný súdny poplatok. Pri založení cez profesionálneho partnera je poplatok vďaka zaručenému elektronickému podpisu polovičný!

Čas

Hovorí sa, že čas sú peniaze. Áno, znova sa točíme len okolo peňazí, ale tak to naozaj je. Ľudia, čo sa rozhodnú založiť si spoločnosť svojpomocne, si myslia, že im stačí naštudovať si na internete postup a zvládnu to na prvý krát. Prax však ukazuje, že 9 z 10 ľudí to na prvý krát nezvládne.

Každé ďalšie opakovanie, dopĺňanie dokumentov, komunikácia s úradmi a opravovanie chýb stojí čas, aj keď by sme rovno nepočítali peniaze za prípadné odborné opravy zo strany právnika. V konečnom dôsledku ste mohli za ušetrený čas zarobiť svojou podnikateľskou aktivitou oveľa oveľa viac, ako ušetríte pri svojpomocnom riešení problémov.

Registrácia na úradoch

Keď sme už pri tých úradoch, viete o tom, s kým všetkým treba komunikovať a kam treba ísť pri zakladaní spoločnosti s ručením obmedzeným? V prvom rade je treba ísť na Obvodný úrad, konkrétne na Živnostenský register, kvôli ohláseniu a prevzatiu osvedčenia. Potom potrebujete ísť na Daňový úrad pre súhlas od správcu dane.

Následne potrebujete podať návrh na Obchodný register. Na záver musíte ísť znova na Daňový úrad prihlásiť spoločnosť k dani z príjmov právnických osôb. Odtiaľ si potom… máme pokračovať ďalej? Asi netreba, že? Toto všetko však musíte absolvovať pri svojpomocnom zakladaní osobne.

Nechajte to na odborníkov, je to najlepšie riešenie

Zakladanie „eseročky“ nie je určite jadrová fyzika, ale na druhú stranu, pre bežného laika sa môže zo zdanlivo jednoduchej veci stať časové, finančné a byrokratické peklo. Toto sú tri veľmi dobré dôvody, pre ktoré by ste mali nechať tento úkon na niekoho, kto sa vyzná a všetky „trampoty“ vyrieši za vás.

Na našom malom trhu je síce dostatok firiem, ktoré sa venujú takýmto činnostiam, no nie u každej máte istotu kvalitných služieb a 100 % spokojnosti. Treba sa teda spoľahnúť na referencie a v tomto prípade má veľmi dobré referencie trenčianska spoločnosť Justiva.

Tá ponúka založenie spoločnosti s.r.o. na mieru už takmer 10 rokov a s veľkým úspechom. Ak sa rozhodnete pre Justivu, získate bezplatné konzultácie, prípravu všetkých dokumentov, komplexné zastupovanie pri komunikácií a vybavovaní a samozrejme aj zaujímavú cenu. Do 24 hodín vie Justiva pripraviť a zaslať všetky doklady potrebné k založeniu spoločnosti.

Nespoliehajte sa na šťastie pri rozbiehaní svojho biznisu. Spoľahnite sa radšej na overených profesionálov – bude to v konečnom dôsledku efektívnejšie a výhodnejšie!

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.