Home / sociálne médiá / facebook / Čo uniká štúdii Princetonu o Facebooku?

Čo uniká štúdii Princetonu o Facebooku?

Nedávno bola zverejnená  senzačná správa Princetonskej univerzity, o tom, že Facebook príde až o 80% svojich používateľov do roku 2017. Prečítal som si ju a myslími, že sa mýli.

Vnímam sociálne siete ako bary a kluby. Od čias, keď sa stanete teenagerom až do tridsiatky je pre vás nepísanou povinnosťou vyskúšať každý jeden bar, klub alebo príležitosť. Vo veku medzi 30 až 35 sa pravdepodobne usadíte. Založíte si rodinu a už chodíte len na 3-4 obľúbené miesta.

Ak sa zameriate na správanie 22 ročných, zistíte, že ročne pribúdajú desiatky až stovky možností, kde môžu tráviť svoj voľný čas. Na rozdiel od nich tridsiatnici chodia na tie isté miesta stále dokola.

Takto isto vidím budúcnosť Facebooku a sociálnych sietí ako celku. Ešte som presne neodhadol vek, kedy sa ustália záujmy používateľov v oblasti sociálnych sietí, ale na základe dát z VaynerMedia a vlastnej intuície si dovolím tipnúť. Podľa mňa každý, kto má 32 a viac, ostane na Facebooku oveľa dlhšie, ako predpokladáme v súčastnosti.

Je oveľa väčši tlak na získanie obrazu o správaní sa 45-ročných žien a ich presun na inú sociálnu sieť, ako si tím z Princetonu dokáže predstaviť.

Facebook má tú výhodu, že celý tento proces už dôkladne mapuje. To ma vedie k záveru, že odliv používateľov Facebooku bude oveľa pomalší, ak vôbec nastane.

Je mi  jasné, že mladých používateľov Facebooku ubúda. Je to úplne logické. Ak ste teenager, mali by ste byť v dnešnej dobe na Snapchate, Vine alebo Whispers of the world. (PS: Toto vyzerá byť riadne cool sieť :P )  Avšak vôbec nie som presvedčený o tom, že ľudia, ktorí si tak zvykli na Facebook, budú nejak podstatne meniť svoje zvyky.

Povedal Gary Vaynerchuk vo svojom príspevku na LinkiedIn-e

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.