Home / sociálne médiá / Do slovenského startupu Blinnker.com vstúpil investor

Do slovenského startupu Blinnker.com vstúpil investor

Blinnker.com, sociálna sieť pre motoristov, získava investíciu vo výške 600-tisíc eur. Túto čiastku prináša do spoločnosti slovenský investičný fond Miller Invest, a.s. výmenou za 20 % podielu v spoločnosti, čo znamená valuáciu spoločnosti Blinnker na hodnotu troch miliónov eur.

Cieľom investície je naďalej rozvíjať najmä funkcie bazáru (predaj áut) a bazáru naruby (dopyt po autách), PZP a ďalšie poistenia, ako aj napojenie na svet IoT (či už Bluetooth OBD II krabičky alebo napojenie na projekt Chytré auto od T-Mobile.cz).

“V startupe Blinnker.com vidíme veľký potenciál. Sme presvedčení, že aj vďaka našej investícii bude môcť Blinnker.com naďalej rozvíjať svoje funkcionality a stane sa obľúbenou a vyhľadávanou sociálnou sieťou pre všetkých motoristov na celom svete,”

povedal Michal Suchoba, zástupca investičnej spoločnosti Miller Invest, a.s.

Blinnker.com ponúka prehľadne na jednom mieste všetko o autách. Užívatelia si tu môžu pridať svoje autá, diskutovať o nich a tiež sa nimi pochváliť medzi svojimi priateľmi. Taktiež môžu nahrávať fotky svojich vysnívaných športiakov, vystavovať na obdiv svoje „vytunené“ vozidlá, dopytovať sa po nich, predávať ich a poistiť si ich.

K ďalším funkcionalitám Blinnkeru patria taktiež dopravné spravodajstvo a ŠPZ Messenger, funkcionalita, ktorá umožňuje poslať správu inému vodičovi pomocou štátnej poznávacej značky jeho vozidla.

“V budúcnosti plánujeme do našej siete pripojiť aj servisy a ďalšie služby súvisiace s motorizmom. Vďaka získanej investícii chceme vylepšovať a rozvíjať funkcionality sociálnej siete tak, aby sa stala prvou voľbou motoristov a miestom, kde sa stretávajú všetci užívatelia áut,”

hovorí Martin Szotkovski, zakladateľ a CEO spoločnosti Blinnker.com.

Oproti iným platformám na Slovensku či v Českej republike ponúka Blinnker nielen modernú webovú verziu ale aj natívne aplikácie pre Android a iOS. Mobilné aplikácie zamerané na predaj áut (teda iba menšia časť celej funkčnosti Blinnkeru) dosahujú pritom v susednom Nemecku desiatky miliónov stiahnutí.

Pridanie auta na sociálnu sieť Blinnker.com je veľmi jednoduché. Užívateľ si cez mobilnú aplikáciu svoje auto jednoducho odfotí, z prehľadného zoznamu si vyberie výrobcu a model vozidla a všetko je publikované a pripravené k prezentácii či predaju. Blinnker aplikácia je pre užívateľov k dispozícii zdarma.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.