Home / PR / Kedy by ste mali vymeniť pneumatiky?

Kedy by ste mali vymeniť pneumatiky?

Od akých kritérií závisí výmena pneumatík, čo k nej môže viesť a v akých prípadoch by ste ju mali vykonať?Poradíme vám, v akom momente nastáva najvyšší čas, kedy by ste už obmenu vašich pneumatík nemali ďalej odkladať.

Aké faktory pôsobia na stav pneumatík?

Jedným z prvoradých aspektov, ktoré by ste pri výmene pneumatík mali vziať do úvahy je ich životnosť, ktorá v priemere predstavuje šesť rokov. Môže sa však znížiť, ak pneumatiky nie sú správne skladované, nevenujete sa ich pravidelnej údržbe alebo sú nasadené na aute, ktoré používate len minimálne, čo má postupom času efekt na tvar pneumatík. Na ich stav majú vplyv aj výkyvy počasia, kedy sa letné pneumatiky opotrebujú rýchlejšie v dôsledku vysokých teplôt a výrazného slnečného žiarenia, zatiaľčo na stav zimných modelov pôsobí predovšetkým zasnežená a mrazom pokrytá vozovka.

Otázka terénu, v ktorom sa zvyčajne s vaším vozidlom pohybujete je dôležitá, nakoľko niektoré modely pneumatík sú vhodnejšie do mestského prostredia, zatiaľčo iné vám výborne poslúžia vo vysokohorských oblastiach. Ak hľadáte pneumatiky, ktoré sú uplatniteľné pre rôzne povrchy vozoviek, užitočným zdrojom inšpirácie sú pre vás testy pneumatík porovnávajúce jednotlivé pneumatiky s ohľadom na ich ovládateľnosť, opotrebenie, komfort, brzdenie, jazdné vlastnosti či hlučnosť a spotrebu paliva.

Čo sa oplatí mať na pamäti

Nutnosť výmeny pneumatík môže podnietiť taktiež kvalita vozovky, ktorej zlý stav výrazne oslabí trvácnosť kolies. V niektorých prípadoch je obmena nevyhnutná aj z dôvodu, že vaše súčasné pneumatiky nespĺňajú požiadavky, ktoré sú dané v súlade s technickým preukazom vášho vozidla. Výber vhodnej sady by ste preto mali dobre zvážiť pred kúpou pneumatík, aby ste ich následne nemuseli meniť. Odporúčame vám vyskúšať napríklad letné pneumatiky Matador, ktorých model MP 47 Hectorra 3 disponuje indikátorom opotrebenia dezénu, bezpečným brdzením a bezproblémovou ovládateľnosťou.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.