Home / technológie / smart hodinky / Samsung predstavil hodinky Gear Live s operačným systémom Android Wear

Samsung predstavil hodinky Gear Live s operačným systémom Android Wear

Samsung rozširuje svoje portfólio nositeľných zariadení o model Gear Live, ktorý má ako prvý operačný systém Android Wear. Najnovšie hodinky v čiernej a vínovej farbe ponúknu Super AMOLED displej, odolnosť proti prachu a vode či snímač srdečného tepu.

Samsung predstavil hodinky Gear Live s operačným systémom Android Wear

Spoločnosť Samsung predstavuje Gear Live, novinku z portfólia nositeľných zariadení. Samsung po prvýkrát pre tento typ zariadenia využil operačný systém Android Wear.

Pokročilá hardvérová technológia

Inteligentné hodinky Samsung Gear Live ponúkajú okrem netradičného mobilného zážitku aj elegantný dizajn a inovatívne funkcie. Sú vybavené Super AMOLED displejom s jasným a ostrým podaním farieb. Ponúkajú tiež jednoduché prispôsobenie ciferníka a okamžitý prístup k budíku pomocou jediného dotyku. Gear Live spĺňajú IP67, takže sú chránené pred prachom a vodou. Tí, ktorí dbajú o svoje zdravie a kondíciu, ocenia vstavaný snímač srdcového tepu, ktorý je prepojený s niekoľkými fitnes aplikáciami.

Jednoduché a intuitívne skúsenosti s Android Wear

Hodinky Gear Live pracujú s operačným systémom Android Wear. Široká škála Android aplikácií umožňuje sledovať najnovšie príspevky a aktualizácie zo sociálnych sietí, novinky z uprednostňovaných aplikácií pre chatovanie a pravidelné oznamy z aplikácií o nakupovaní alebo napríklad o aktuálnom spravodajstve.

Novinka ponúka nové intuitívne hlasové ovládanie – stačí povedať „Ok Google“ a potom klásť otázky typu: „Kedy je odlet môjho lietadla?“, „Aké je skóre zápasu?“ alebo príkazy pre privolanie taxi, odosielanie textu, rezerváciu reštaurácie či nastavenie budíka.

Gear Live môžu byť spárované s akýmkoľvek zariadením so systémom Android 4.3 a vyšším.

„Samsung je priekopníkom v rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví nositeľných zariadení. Vďaka dlhodobej a úzkej spolupráci so spoločnosťou Google sme úspešne začlenili funkcie Android Wear do Gear Live. Som presvedčený, že Samsung spoločne s Googlom podporí rast trhu inteligentných nositeľných zariadení, ktoré pozitívne ovplyvnia životy spotrebiteľov,“

povedal JK Shin, prezident a generálny riaditeľ IT a mobilnej divízie Samsung Electronics.

„Zmyslom najnovšie uvádzaných hodiniek Gear Live s Androidom Wear je ponúknuť ľuďom lepší prístup k užitočným informáciám v okamihu, kedy to potrebujú, a doslova na prvý pohľad. Sme veľmi radi, že môžeme pri uvedení tejto novinky úzko spolupracovať so spoločnosťou Samsung. Vďaka batérii s celodennou výdržou a živému zobrazeniu prinášame ešte inteligentnejšie nositeľné zariadenie,“

povedal Sundar Pichai, Senior Vice President, Android, Chrome & Apps spoločnosti Google.

Gear Live budú dostupné v čiernej a vínovej farbe s možnosťou výmeny remienka. Štandardná šírka výmenného remienka je 22 mm. K dispozícii bude na objednávku cez Google Play Store (play.google.com / devices). Predaj na slovenskom trhu sa zatiaľ neplánuje.

Technické špecifikácie Gear Live

Kategória

Špecifikácia

Displej

1,63” Super AMOLED (320 x 320)

OS

Android Wear

Procesor

1,2 GHz

Služby Google

Google Now, Google Voice, Google Maps & Navigation, Gmail, Hangouts

Pridané funkcie

Oznámení (SMS, E-mail, etc.)
Monitorovanie srdečného tepu
Odolnosť proti prachu a vode (IP67)
Výmenný remienok, Farebné varianty: Čierna a vínovočervená

Konektivita

Bluetooth v 4.0 LE

Senzory

Akcelerometer, gyrosnímač, kompas, merač tepovej frekvencie

Pamäť

RAM: 512 MB

Úložný priestor: 4 GB interná pamäť

Rozmery/Váha

37,9 x 56,4x 8,9 mm, 59 g

Batéria

Štandardná batéria, Li-ion 300 mAh

 

  • Dostupnosť jednotlivých služieb sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.
  • Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajne, ceny, komponentov, výkone, dostupnosti a vlastností výrobku môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia.

zdroj: Samsung.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.