Home / sociálne médiá / Top 5 dôvodov prečo ti nikto nedá follow na Twitteri

Top 5 dôvodov prečo ti nikto nedá follow na Twitteri

Twitter je úžasná sociálna sieť. Asi moja najobľúbenejšia. Veľa ľudí si myslí, že je to ako Facebook, len správy tam môžu mať maximálne 140 znakov. To je obrovský omyl. Twitter je diametrálne odlišný. O tom však inokedy. Dnes si poviemeprečo ti nikto nedá follow na Twitteri (neodoberá vaše príspevky).

Vyzeráš ako vajce

Nie fakt. Teda možno áno Prednastavený „profilový“ obrázok je vajíčko. Teda je to obrázok ktorý tam má na začiatku každý kto sa registruje. Ľudia na twittri sa chcú baviť s inými ľuďmi. Keď vidia, že nemáš ani toľko snahy aby si sa ukázal tak sa na teba vybodnú.
Všimni si, že profilový obrázok je dosť malý. Tak si tam daj svoju fotku od ramien hore. Foto v pozadí je práve to miesto s ktorým sa môžeš vyhrať, ale nemusíš.

Máš blbý pomer medzi following a followers

Pomer ľudí od ktorých odoberáš príspevky a tých čo odoberajú od teba je 1000 : 25? Teda veľa k málo? To máš blbé. Je vysoká pravdebodobnosť, že nemáš čo povedať. Ľudia nie sú hlúpi. Nedajú ti follow z nejakého dôvodu. A keď ti ho nedajú iní tak ti ho nedám ani ja.

Netweetuješ

Nedávaš von žiadne príspevky. Ak toho dávaš von strašne málo tak nemám dôvod sa o to zaujímať. O to horšie ak je to samé selfpromo bez pridanej hodnoty. Je mi jedno, že máš 5000 followerov ak si tweetol dva krát a boli to príspevky o tom, čo si mal na obed a vydal si nový kurz (ktorý je nanič)

Moc retweetuješ

Retweet (skoro ako keď dáš niečo zdieľať na Facebooku – len iné) je ocenením kvality príspevku niekoho iného. Je to super, je to fayn, ale len do určitej miery. Keď sa každý tvoj príspevok začína RT tak si v keli. Nemáš vlastnú hlavu a pre mňa si zbytočný.

Máš nastavené automatické DM

DM sú Direct Message. Súkromné správy. Našťastie ich môžeš posielať len tým ľuďom, čo ťa followujú. Ak dám niekomu follow a príde mi od neho automaticky vygenerovaná správa (to vycítiš) a nebodaj je v nej aj link (niečo v štýle, thank you for following, please check our super truper mega produkt bit.ly/blbostzatazkelova). Tak veľmi zúrim a silno rozmýšľam či automaticky nedostane unfollow.

Tak čo ? Naučili ste sa niečo nové o Twitteri? Ste na ňom? Ak jo dajte mi follow som @PeoCEO

About Peter Čelko

Som začínajúci podnikateľ, zaoberajúci sa sociálnymi sieťami, marketingom a copywritingom pracujem pre slovenský environmentálny startup TrashOut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.