Home / Nezaradene / Chyby začínajúcich podnikateľov, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Chyby začínajúcich podnikateľov, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Keď chceme v živote niečo dosiahnuť, musíme sa o to snažiť. To isté platí aj v podnikaní. Konkurencieschopnosť výrazne rozhoduje o úspechu firmy a preto ak vás láka vlastné podnikanie, čiže vedenie vlastného biznisu, vyhnite sa chybám, ktorých sa často dopúšťajú práve začínajúci podnikatelia.

Nevytvoria si reprezentatívnu web stránku, ktorá by predávala

Každý dnes všetko hľadá na internete. Informácie a dokonca aj produkty, ktoré by si chcel kúpiť. Ak chcete, aby sa vám darilo, dajte si vytvoriť reprezentatívnu web stránku, ktorá by vám predávala. Dôležitá je prehľadnosť v produktoch (jednoduchá kategorizácia), zaujímavý webdizajn a samozrejme aj dobré logo, ktoré bude reprezentovať vaše podnikanie. Neodporúča sa zveriť tvorbu webu neskúseným osobám. Odporúča sa nájsť si firmu, ktorá sa dlhodobo zaoberá tvorbou webu a veľmi dobre vie, ako pritiahnuť zákazníkov na novú firemnú web stránku.

Vyberú si neatraktívne sídlo firmy

Reprezentatívne sídlo firmy zohráva dôležitú rolu. Začínajúci podnikateľ, ktorý si vyberie neatraktívne sídlo firmy, nemôže očakávať, že záujem o firmu sa bude zvyšovať. Ak si vyberie takú adresu, ktorá je pre miestnych neznáma a nachádza sa mimo obchodných ulíc, je ťažké sa presadiť na trhu. Aj zákazníci budú prirodzene hľadať firmy, ktoré sídlia na významných uliciach, v luxusných štvrtiach.

Ak vám finančné možnosti nedovolia zaobstarať si reprezentatívne sídlo, skúste lacnú virtuálnu kanceláriu, ktorá sa bude nachádzať v luxusných častiach Bratislavy.

Nedávajú zákazníkom pocítiť, že oni sú priorita

Práve táto chyba môže každého začínajúceho podnikateľa pripraviť o úspech. Keďže výber firiem majú zákazníci širokí, majú možnosť si vyberať firmu, ktorá im predá nielen kvalitné výrobky, ale bude mať aj dobrý zákaznícky servis. Zákazníci potrebujú vedieť, že vy ste pre nich najdôležitejší.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.