Home / technológie / smart hodinky / Spoločnosť LG predstavila nové inteligentné hodinky G Watch R

Spoločnosť LG predstavila nové inteligentné hodinky G Watch R

Spoločnosť LG Electronics (LG) na veľtrhu IFA predstavila nové zariadenie s operačný systémom Android Wear™ – LG G Watch R.

Druhá generácia chytrých hodiniek je vodeodolná do hĺbky jedného metra a disponuje batériou s kapacitou 410 mAh. LG inteligentné hodinky G Watch R sú naviac prvými chytrými hodinkami s plne okrúhlym P-OLED displejom čitateľným aj na priamom slnku.

Nositeľná elektronika plní dvojakú funkciu – je to doplnok a zároveň aj zariadenie, ktoré udržuje užívateľa v kontakte s online svetom, bez toho aby musel stále vyťahovať mobilný telefón.

Novinkou tohto modelu je guľatý ultratenký 1,3-palcový P-OLED displej, ktorý je jasný a dobre čitateľný z akéhokoľvek uhla pohľadu, a to aj na priamom slnku. P-OLED displej je vďaka svojmu tvaru vysoko užívateľsky priateľský a poskytuje o 57% väčší priestor než štvorcový displej rovnakej veľkosti. S rozlíšením 320×320 a hrúbkou iba 0,6 mm sa jedná o skutočnú špičku medzi displejmi.

LG G Watch R sú vybavené výkonným procesorom 1,2 GHz Qualcomm® Snapdragon™ 400 a ich odolná batéria má výdrž až 410mAh. Hodinky sú vďaka svojmu spracovaniu navyše odolné voči prachu a vode podľa triedy IP 67. Elegantný dizajn podtrhuje vymeniteľný opasok z teľacej kože.

Praktické aplikácie Google Play 

Kompatibilné aplikácie sú na stiahnutie v Google Play Store a patria medzi ne napríklad aplikácie pre fitness a zdravie – PPG senzor umiestnený v hodinkách monitoruje činnosť srdca a pomáha tak správnemu meraniu. Ďalšie chytré vlastnosti sú upomienky pre zmeškaný hovor, udalosti v kalendári a o lokálnej predpovedi počasia.

LG G Watch R budú na slovenskom trhu dostupné v priebehu roka 2015. Návštevníci veľtrhu IFA v Berlíne si ich môžu pozrieť v hale 11.2 od 5. do 10. septembra.

Kľúčové špecifikácie:

  • Čipset: 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon™ 400
  • Displej: 1,3 “P-OLED Display (320 x 320)
  • Pamäť: 4 GB eMMC / 512 MB ​​RAM
  • Batérie: 410 mAh
  • Operačný systém: Android Wear™ (kompatibilný so smartfónmi s Android 4.3 a novším)
  • Senzory: 9-Axis (gyroskop, akcelerometer, kompas), barometer, PPG
  • Farby: čierna
  • Ostatné: odolnosť voči prachu a vode (IP67), vymeniteľný opasok z teľacej kože (22 mm)

Zdroj: lg.com
Tlačová správa

 

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.