Home / online biznis / eshop / Ako na eshop

Ako na eshop

Ak plánujete založiť eshop,ale neviete ako na to a s čím vlastne podnikať, prevedieme vás 3 bodmi, ktoré vám môžu pomôcť.

V čom obchodovať?

Ak ste odhodlaný založiť eshop, ale neviete v čom, ponúkame pár smerodajných otázok.

Našli ste niekoľko kľúčových slov, ktoré vyhľadávané, ale nemajú relevantnú interakciu? Tu dochádza k diere na trhu. Zaplátajte ju!

Stretli ste sa s problémom, ktorý nemá dostupné riešenie? Ak ale máte nápad, tak máte eso v rukáve. Sem s ním!

Na inom kontinente vypukol ošial s určitým trendy produktom? Ak je pravdepodobnosť dosahu na Slovensko vysoká, chopte sa šance. Stačí byť v strehu a pozorovať trendy.

Remeslo zlaté dno. Baví vás štrikovanie ponožiek? Prečo to nezverejniť a nezačať predávať online?

Právna forma

Ak ste sa už rozhodli, o čom váš eshop bude, treba sa pustiť do byrokracie. V prvom rade si musíte zvoliť právnu formu. Najjednoduchšie je založiť si živnosť, kde ako poplatok zaplatíte 5 EUR,  nemusíte dokladať ani žiadne osvedčenie o vzdelaní v obore a živnostenský list je zvyčajne vystavený do týždňa.

Pri tejto právnej forme je treba si dať pozor na ručenie. Ak máte živnosť, ručíte celým svojím majetkom. Preto je dobré porozmýšlať nad druhou právnou formou a to spoločnosťou s ručením obmedzeným.

Pri tejto forme stačí zaistiť živnostenské listy, imanie v hodnote 5.000 eur,  následne dôjde k zápisu spoločnosti do OR a založenie výjde na 200 až 500 EUR. Za hlavnú výhodu, je možné brať, že s.r.o. ručí len do výšky svojho majetku.

Obchodné a platobné podmienky

Pred prvou objednávkou je dobré mať vypracované obchodné a platobné podmienky, ktoré by mali byť umiestnené na hlavnej stránke. Dokument s obchodnými podmienkami si nechajte vypracovať právnikom alebo využite vzor z internetu, ktorý si následne môžete upraviť podľa svojich nárokov.

Platbu vám a vašim zákazníkom môže uľahčiť PAY by square, ktorý obsahuje QR kód. Týmto spôsobom bude váš eshop niekoľkonásovne príťažlivejší pre klientov, ktorý neznášajú vyplňovať číslo platobnej karty. Účtovníctvo následne môžete sledovať pomocou INVOICE by square.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.