Home / technológie / cloud / Vďaka cloudu môžu slovenské firmy šetriť náklady

Vďaka cloudu môžu slovenské firmy šetriť náklady

Slovenská spoločnosť Assure, ktorá sa zaoberá neživotným poistením retailu, malých a stredných podnikateľov, postavila na cloude riešenie, ktoré výrazne zefektívňuje prácu jej zamestnancov a zároveň šetrí náklady na IT.

Vďaka cloudu môžu slovenské firmy šetriť náklady a napredovať oveľa rýchlejšie

Výhody cloudovej platformy ako škálovateľnost, dostupnosť a nízka cena využívajú na Slovensku už desiatky firiem, ktoré na nej postavili svoje riešenia. Dôkazom je aj nový informačný systém spoločnosti Assure, ktorý funguje na riešení Windows Azure a s nízkymi nákladmi dokáže urýchliť prácu poisťovacieho makléra až o 70%.

Informačný systém AssureCRM je sofistikovaný archív poistných zmlúv a klientov. Poskytuje poistné kalkulačky poisťovní rôznych produktov. V dohľadnej dobe bude navyše podporovať aj priamu tlač poistných zmlúv priamo z kalkulačiek.

Spoločnosť Assure sa pre Windows Azure od spoločnosti Microsoft rozhodla najmä kvôli nízkym nákladom na túto službu. Navyše, nepotrebuje virtuálny, ani vlastný server, šetrí prevádzkové náklady a oceňuje aj bezpečnosť dát.

Windows Azure nám poskytol ucelenú databázu, znížil náklady na drahé a nekontrolovateľné služby okolo správy vlastného či virtuálneho serveru. Zvýšila sa bezpečnosť našich dát. Toto všetko sme na trhu hľadali niekoľko rokov a Windows Azure nám to poskytuje za veľmi priaznivú cenu. V cloudovej platforme vidím jednoznačnú budúcnosť a odporúčam ju aj ostatným spoločnostiam, ktoré pracujú s podobným a vyšším množstvom údajov,

povedal Jaroslav Mikulič, konateľ, Assure s.r.o.

Jednou z priorít spoločnosti Microsoft je rozvoj cloudových služieb a sprostredkovanie ich výhod našim partnerom a zákazníkom. Teší nás, že spoločnosť Assure využíva výhody cloudovej platformy Windows Azure, vďaka ktorým pomôže zefektívniť podnikanie svojich zákazníkov,

uzavrel Peter Jirsák, technický riaditeľ Microsoft Slovakia.

zdroj: microsoft.sk

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.