Home / online biznis / Lenovo ohlasuje spoluprácu centra podnikových inovácií

Lenovo ohlasuje spoluprácu centra podnikových inovácií

Spoločnosť Lenovo na konferencii Supercomputing 2015 (SC15) oznámila, že začiatkom roka 2016 sa otvorí úplne nové špičkové centrum podnikových inovácií – Enterprise Innovation Center (EIC) – v Pekingu.

Spoločnosť Lenovo taktiež informovala o rozšírení vzťahov so Superpočítačovým Centrom v Barcelone a novým partnerom v rámci projektov EIC, Oxfordskou Univerzitou.

Okrem toho Lenovo poodhalilo niekoľko nových iniciatív, na ktorých pracuje so spoločnosťou Intel® v rámci Intel® Scalable System Framework, pričom sa zameriavajú na budúcnosť systémového dizajnu a optimalizácie vysokovýkonných výpočtových clusterov (HPC). Lenovo bude zakladajúcim členom OpenHPC, ktorého cieľom je priniesť hospodárnosť otvorených zdrojov užívateľom HPC.

Lenovo Enterprise Innovation Center

S takmer tisíckou serverov sa EIC v Pekingu pridáva k EIC v nemeckom Stuttgarte, ktoré bolo otvorené začiatkom tohto roka a ponúka kombinovaný globálny dosah inovatívnej spolupráce. Výskum v oblastiach ako napr. HPC, analytika big data, cloudové  a hyperScale dátové centrum sa bude zameriavať na odvetvia ako je náuka o živej prírode, výrobe, energii a strojárstve.

Lenovo sa spojilo s lídrami odvetvia ako Intel®, NVIDIA a Red Hat, aby vytvorili spoločné prostredie, kde partneri, poskytovatelia a zákazníci môžu v rámci EIC spolu pracovať a stať sa inkubátormi technológií zajtrajška v oblastiach ako sú:

  • Procesory Intel® Xeon®, koprocesory Intel® Xeon Phi™, Intel® Omni-Path architektúra, a Intel® riešenia pre Lustre*
  • Vysokovýkonné jednotky GPGPU pre strojové učenie a HPC aplikácie
  • Lepšia konektivita – až do 100G pre clustre
  • Optimalizácia cloudovych aplikácii
  • Energeticky efektívne systémy pre hyperScale IP dátové centrá
  • Bezpečnosť

Nové vzťahy a spolupráca s Oxfordskou Univerzitou a Barcelonským Superpočítačovým Centrom (BSC)

Oxfordská Univerzita sa stáva najnovším partnerom Centra inovácií spoločnosti Lenovo. Spolupracujúc na zlepšovaní energetickej efektivity HPC  v prostrediach veľkých dátových objemov sa tiež púšťame do spoločného projektu hodnotenia, pričom vyvíjame riešenia softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je navrhnutý s cieľom znížiť náklady nasadenia HPC a pomáhame menším organizáciám využiť potenciál tejto technológie.

Okrem toho, Lenovo a Barcelona Superpočítačové Centrum (BSC) rozšírili svoju už prebiehajúcu spoluprácu, ktorá bude zahŕňať práce na plánovaní, výkonnostných nástrojoch, energetickej efektívnosti a big data. Obe tieto dohody podporujú náš záväzok voči OpenHPC ako aj našim iniciatívam v oblasti otvorených zdrojových riešení.

Partnerstvo pre budúce schopnosti HPC

V snahe zvýšiť hodnotu naprieč celým radom a s cieľom reagovať na širokú škálu dátových analýz, strojového učenia a vizualizácie pracovného vyťaženia, ktoré zákazníci potrebujú, Lenovo uvádza produkty na báze Intel Scalable System Framework.

Začiatkom budúceho roka uvedieme systémy využívajúce procesory ďalšej generácie Intel Xeon a IntelXeon Phi, architektúru Intel OmniPath Architecture a podnikovú verziu Intel softvéru Lustre, ktoré tieto potreby uspokoja.

Zákazníci už v EIC v Stuttgarte môžu testovať architektúru Intel OmniPath a Intelriešenia pre Lustre a hneď ako budú dostupné, plánujeme rozšíriť cluster na procesory ďalšej generácie Intel Xeon.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.