Home / online biznis / Kto využije výhody virtuálneho sídla

Kto využije výhody virtuálneho sídla

Veľa podnikateľov si myslí, že optimalizácia je iba prežitok z čias ekonomickej krízy. Nie je to však tak, vďaka nej dokážete ušetriť zaujímavé sumy, vďaka ktorým zvýšite svoj zisk.

A je iba na vás, či kupujete lacné tonery HP CE285a, zakladáte onshore či offshore firmy, hľadáte optimálny počet zamestnancov alebo znižujete výrobné náklady a optimalizujete.

Okrem týchto spôsobov sa dajú znížiť náklady, čo ocenia hlavne začínajúci podnikatelia, aj vďaka virtuálnemu sídlu. Čo by ste o ňom mali vedieť?

Čo je virtuálne sídlo

Ak ste sa rozhodli pre založenie vlastnej firmy viete, že musíte zapísať jej sídlo do obchodného registra. Mnoho menších podnikateľov to rieši tak, že na tento účel použije nehnuteľnosť, ktorú vlastnia prípadne adresu prenajatej kancelárie.

Ak ale nevlastníte nehnuteľnosť a prenájom kancelárie je pre vás zbytočnosť, lebo budete pracovať z domu či v teréne, je pre vás virtuálne sídlo ako stvorené. Miesto stoviek eur za prenájom kancelárskych priestorov platíte iba zlomkovú časť.

Napríklad firma M2B ponúka virtuálne sídlo v Bratislave už od 29 eur/mesačne.

Aké sú jeho výhody

Jednou z hlavných výhod virtuálneho sídla je zníženie nákladov. Tým to však nekončí. Okrem toho máte až 10-násobne nižšiu šancu, že si vašu firmu do hľadáčiku zoberie daňová kontrola. Prečo?

Pretože firmy so sídlom v Bratislave sú až 10-krát menej kontrolované ako firmy so sídlom v ktoromkoľvek inom slovenskom okrese.

Okrem toho vám bratislavská prestížna adresa pomôže v začiatkoch zlepšiť, kým nemáte vybudované renomé, aj vaše meno.

Kto ho využije

Virtuálne sídlo v Bratislave od M2B.sk nájdete na štyroch adresách – Paulínyho, Bancíkova, Budyšínska a Trhová ulica. Výhodné je hlavne pre začínajúcich podnikateľov, ktorí pracujú v coworkingových centrách, z domova či v teréne.

Jeho výhody ocenia aj podnikatelia, ktorí sa často sťahujú a nechce sa im vždy meniť sídlo spoločnosti. Okrem toho je super aj pre zahraničných podnikateľov, ktorí chcú mať sídlo na Slovensku, ale skutočné kancelárske priestory nepotrebujú.

Chcete sa dozvedieť viac? Navštívte stránku M2B.sk.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.