Home / online biznis / eshop / Ako zvládnuť nápor zákazníkov pred Vianocami?

Ako zvládnuť nápor zákazníkov pred Vianocami?

Vianočné sviatky. Pre niekoho nočná mora. Pre obchodníkov je to však jeden z mála mesiacov v roku, kedy si možno výrazne prilepšiť. Na čo sa treba pripraviť a ako možno zvládnuť nápor zákazníkov?

E-shop je v súčasnosti nutnosťou

Možnosť online objednávok sa niektorým podnikateľom stále prieči. Obnáša totiž nemalé výdavky navyše a ohrozuje predaj v kamenných predajniach. Štatistiky však uvádzajú, že až 70% zákazníkov nakupuje vianočné darčeky online.

Od návštevy kamenných pobočiek ich totiž odrádza nielen nedostatok času, ale aj obavy, že sa budú musieť potýkať s ostatnými zákazníkmi, ktorí sa neboja používať ostré lakte.

Ak teda túto možnosť stále neponúkate, je na čase to zmeniť. Ušetríte tým svojim zákazníkom veľa času a nervov. A financie, ktoré do toho vložíte, sa vám čo nevidieť vrátia.

Vyjdite zákazníkom v ústrety

Aj pri prevádzkovaní e-shopu možno ale prerobiť, a to z niekoľkých dôvodov. E-shop by totiž v prvom rade mal byť užívateľský nenáročný, prehľadný a musí vyzerať vierohodne. Zároveň je o ňom nutné verejnosť informovať. Rozhoďte teda siete a dajte o sebe vedieť online na sociálnych sieťach.

Odporúča sa tiež, čo sa možnosťou prepravy týka, spolupracovať s viacerými prepravnými spoločnosťami. Zákazníci si radi vyberajú a nie je od veci im v tomto smere vyjsť v ústrety. Zároveň je vhodné umožniť platby kartou online, rovnako tak platby na dobierku alebo bankovým prevodom.

Samozrejmosťou je aj online zákaznícka podpora a možnosť obchod informovať, či už mailom či telefonicky.

Zaistite si pozitívny feedback

To, či budú zákazníci so zásielkou spokojní, sa väčšinou odvíja od dvoch faktorov. Jednak je dôležitá rýchlosť dodania a jednak to, v akom stave balíček k svojmu majiteľovi dorazil. A hoci rýchlosť dodania ovplyvníte iba tým, v akom časovom horizonte tovar odošlete, zvyšok možno ovplyvniť viac.

Odporúčame si teda na kvalite zabalenia dať záležať a používať pevné poštové a zásielkové obaly. Tie možno objednať na e-shope Paketo.cz, kde v ponuke nájdete najrôznejšie kartónové obálky, škatule, tubusy či špeciálne zásielkové obaly pre knihy a CD.

K nim odporúčame objednať aj fixačné výplne, ktoré ochránia krehký tovar. Tým zaistíte, že obsah balíka nebude poškodený, a to ani v prípade, ak budú s ním pracovníci prepravných spoločností zaobchádzať nešetrne.

Tip na záver

Nakoniec je vhodné umožniť zákazníkom, aby sa vyjadrili. Nielen, že sa tým dočkáte pozitívnych recenzií, ale zároveň sa môžete poučiť z kritiky, ktorá chtiac nechtiac príde vždy. Zašlite teda po doručení balíčka zákazníkom dotazník alebo prosbu o online hodnotenie.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.