Home / blog / 15 najčastejších wordpress chýb, ktorých je dobré sa vyvarovať

15 najčastejších wordpress chýb, ktorých je dobré sa vyvarovať

Veľmi starý a slávny výrok, “mýliť sa je ľudské a odpúšťať je božské“, je úplná pravda. Všetci robíme chyby, pretože nikto z nás nie je dokonalý. Či už je to skutočný život alebo WordPress, chyby sa stávajú po celom svete. Robiť chyby samozrejme nie je zločin, ale urobiť chybu a nepoučiť sa z toho už áno.

Každý sa učí na vlastných chybách, no je omnoho lepšie poučiť sa z chýb druhých.

V prípade WordPress je hlavným cieľom nováčika všetko nastaviť a spojazdniť web čo najrýchlejšie. V tomto zhone existuje pomerne málo vecí, ktorých ignorácia môže viesť k sérii bezpečnostných chýb a ovplyvnia váš blog v dlhodobom horizonte. V tomto článku sme zostavili 15 najčastejších chýb vo WordPress, ktoré takmer každý z nás na začiatku urobí.

15 najčastejších wordpress chýb, ktorých je dobré sa vyvarovať

Dúfajme, že použijete túto príručku, aby ste zabránili tej istej hrubej chybe a aby boli vaše WordPress stránky lepšie, rýchlejšie, bezpečnejšie a samozrejme úspešné.

1 Výber nevhodnej platformy

WordPress.com zadarmo alebo WordPress.org na vlastnom hostingu? Väčšina WordPress začiatočníkov je často zmätená z výberu medzi týmito dvoma možnosťami, a to je jedna z najčastejších chýb, ktoré je možné vidieť medzi začiatočníkmi. Aj keď sa ste len na začiatku, je veľmi dôležité vedieť, aký je rozdiel medzi nimi a ktorý môže byť tou pravou voľbou pre váš nový WordPress blog.

Môže byť ťažké rozhodnúť sa, ktorá varianta je pre vás ideálna, pretože oba majú svoje vlastné výhody a nevýhody. WordPress.com (beží u ľudí na Automattic) je najvhodnejší pre bloggerov, fotografov a umelcov – takmer pre každého. Na druhú stranu, WordPress.org je určený pre tých, ktorí chcú mať plnú kontrolu nad svojimi webovými stránkami. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, buďte opatrní.

2 Zabudnutie na zmenu predvoleného používateľského mena “admin”

Pri inštalácii WordPressu, sa automaticky vytvorí používateľské meno “admin” s oprávneniami správcu. Je to meno, ktoré je samozrejme predvídateľné pre hackerov. Pomocou používateľského mena “admin” sa ľahko môžu pokúsiť o útok na vaše prihlasovacie údaje a prevziať kontrolu nad vašimi stránkami.

Keď vám dáva WordPress počas inštalácie možnosť zmeniť užívateľské meno, nemá zmysel ponechávať si to predvolené. Preto sa pri inštalácii WordPressu uistite, že ste zmenili predvolené používateľské meno “admin” na svoje vlastné. Je tiež vhodné použiť kombináciu čísel, písmen a špeciálnych znakov vo vašom používateľskom mene aj v hesle.

3 Použitie nevhodnej alebo chybnej témy

Výber perfektnej témy je zásadná vec, ktorá rozhoduje o budúcnosti vášho WordPress blogu. Neverili by ste, že štruktúra vášho dizajnu zohráva dôležitú úlohu aj v umiestnení vo výsledkoch vyhľadávania. Existujú tri veci, ktoré by ste mali mať na pamäti pri výbere témy – jednoduché použitie pre vás, rozumné ceny, a povesť spoločnosti.

Ak máte záujem o WordPress tému zadarmo, potom nie je lepšia voľba, než WordPress Themes Directory. Ale ak máte záujem o kúpu komerčnej témy, odporúčame skúsiť niektorého z týchto dôveryhodných poskytovateľov tém: Elegant Themes, StudioPressHeadway Themes, Themify, alebo iThemes.

4 Ponechanie predvoleného sloganu “len ďalší blog”

Slogan je jednoriadkový popis hovoriaci o čom sú vaše stránky. V predvolenom nastavení WordPress zadáva slogan “len ďalší blog” do každej inštalácie. Väčšina WordPress nováčikov zabúda odstrániť resp. zmeniť ho čím sa zaindexuje v Googli, a to nie je dobrý postup.

Preto je vhodné zvoliť jedinečný a vtipný slogan, ktorý má nejaký vzťah s vašim blogom alebo jeho obsahom. Predvolený slogan môžete zmeniť tak, že v administrácii pôjdete do Nástenka » Prispôsobte si svoju stránku » Názov stránky a slogan. Nezabudnite tiež odstrániť ukážkovú stránku, ktorá sa dodáva s WordPress inštaláciou.

5 Použitie predvoleného faviconu

Favicon je považovaný za preukaz totožnosti webových stránok. Je to malá ikona, spojená s vašou stránkou, zobrazuje sa v prehliadači v adresnom riadku alebo vedľa názvu stránky v zozname záložiek. Väčšina WordPress nováčikov ignoruje svoj favicon, takže ich blogy / weby majú zvyčajne zobrazené predvolené WordPress favicony, alebo favicon poskytnutý ich témou alebo poskytovateľom webhostingu.

Aby vyzeral váš web viac profesionálne, bude skutočne potrebné zmeniť favicon, ak ste tak už neurobili. Buď si môžete vytvoriť favicon sami, alebo vytvoriť pomocou jedného z favicon generátorov dostupných zadarnom na internete. Po vygenerovaní svojho faviconu, je potrebné ho vo vašej téme nahrať v sekcii Obrázky s cieľom nahradiť predvolený favicon.

6 Komplikované kategórie a tagy

Jedna z najlepších vlastností WordPressu je schopnosť kategorizovať obsah s tagmi. S využitím tejto skvelej funkcie, vytvára väčšina ľudí príliš veľa kategórií a značiek, pretože si myslí, že to bude jednoduché pre užívateľa, ale v skutočnosti to tak nie je.

Namiesto toho to môže negatívnym spôsobom ovplyvniť vaše stránky. Príliš veľa kategórií a tagov, nielen zošpatí vaše stránky a sťaží orientáciu, ale bude to mať vplyv aj na odchod používateľov z vašich webových stránok, ovplyvní všetko od SEO až po dobu načítaia vášho webu. Takže, skúste obmedziť množstvo značiek a kategórií, aby vaši návštevníci zostali dlhšie na vašich webových stránkach.

7 Použitie predvolenej štruktúry permalinkov

Permalink je trvalý statický hypertextový odkaz na konkrétnu správu alebo článok vo vašom WordPress blogu. Pravdepodobne ste si všimli, že predvolená štruktúra permalinkov vo WordPress je niečo ako www.vasastranka.sk/?p=123. Nielenže to vyzerá trápne, ale je to zlé pre SEO aj používateľov.

Používateľsky a pre vyhľadávače priateľská štruktúra permalinkov vám nielen pomôže získať vyššiu pozíciu vo vyhľadávačoch, ale tiež ukazujete vašim čitateľom svoju profesionalitu. Po nainštalovaní WordPressu nikdy nezabudnite vykonať zmeny štruktúry svojich permalinkov tým, že pôjdete do Nastavenia » Trvalé odkazy. Ak chcete získať čo najviac z vašej SEO snahy, použite vhodné kľúčové slová vo vašej permalinkovej štruktúre.

8 Nevytvorenie kontaktného formuláru

Ďalšou častou chybou, ktoru robí veľa začiatočníkov je nepridanie kontaktného formuláru na svoj blog. Namiesto toho vytvoria kontaktnú stránku a tam jednoducho zavesia svoj e-mail. To nie je správny spôsob ako dostať svoje publikum do kontaktu s vami, pretože po niekoľkých mesiacoch zistíte, že vaša e-mailová schránka je neustále zaplavovaná šialeným množstvom spamu.

Najlepším riešením tohto problému a spôsob, ako môže vaše publikum komunikovať priamo s vami, je pridanie jednoduchého kontaktného formuláru na vaše stránky. Pre tento účel môžete nainštalovať Contact Form 7  alebo Gravity Forms plug-in. Odporúčame vám vyskúšať Gravity Forms plug-in, pretože vám umožní vytvoriť akýkoľvek typ formulára pomocou jednoduchého drag-drop rozhrania.

# 9 Zabudnutie na inštaláciu caching plug-inu

Veľa začiatočníkov ignoruje inštaláciu caching plug-inu, pretože nevedia, že rýchlosť webových stránok hrá veľkú úlohu v získavaní vyššieho umiestnenia v Googli. V snahe ubezpečiť sa, že vaše stránky udržia veľkú prevádzku bez kolízii, by ste mali použiť caching plug-in a tiež Content Delivery Network (CDN).

Ukladanie do cache sa používa na zvýšenie efektívnosti, obmedzenie prestojov a na zníženie doby načítania vašich stránok, počas obrovského zaťaženia prevádzky. K dispozícii sú dva najlepšie bezplatné plug-in moduly, ktoré môžete použiť na urýchlenie vášho WordPress blogu: W3 Total Cache a WP Super Cache.

10 Zabudnutie na vytvorenie zálohy

Jednou z veľkých chýb, ktoré všetci zvyčajne robíme je nevytvorenie zálohy našej WordPress stránky. Dôležitosť zálohovania WordPressu si uvedomíme až vtedy, keď stratíme našu dlhoročnú tvrdú prácu počas niekoľkých sekúnd, a budeme potrebovať zálohu pre obnovu vecí späť do normálu. Z tohto dôvodu veľmi odporúčame mať ručné / automatické zálohovanie vašej WordPress stránky, najmä pri vykonávaní aktualizácie.

Mať správnu zálohu WordPress stránky je nutnosťou, pretože sa môže kedykoľvek stať, že dôjde k chybe. Pretože vo svete technológií nie je nič 100% spoľahlivé, uistite sa, že ste pripravení zabrániť bolestivej situácii – strate cenných dát. Ak používate WordPress.com platformu, môžete ľahko zálohovať svoj blog tým, že pôjdete na položku Nástroje a potom “Export” na nástenke.

Pre WordPress.org na vlastnom hostingu, môžete použiť nástroj phpMyAdmin, alebo použiť on-line služby ako VaultPress, alebo zálohovacie plug-iny ako BackupBuddy.

11 Ignorácia WordPress aktualizácii 

Odkedy jeWordPress na trhu, bol aktualizovaný viac ako 20-krát. Vývojari WordPress jadra a prispievatelia neustále pracujú na zlepšovaní rýchlosti, efektívnosti a užívateľského rozhrania. Kedykoľvek sa nájde chyba alebo zraniteľné miesto, je vydaná nová aktualizácia. Ignorovanie WordPress aktualizácii môže dôjsť k bezpečnostnej zraniteľnosti a rovnako tiež uľahčeniu života hackerov.

Mnoho ľudí si myslí, že ich WordPress stránky sa môžu poškodiť pri vykonávaní aktualizácie, ale je to len mýtus. Ak je vaša téma a plug-iny nakódované správnym spôsobom, potom sa vaše stránky nikdy poškodia. Nikdy nezabúdajte, novšia verzia je vždy vytvorená zo skutočného dôvodu. Preto by ste nikdy nemali ignorovať WordPress aktualizácie.

12 Nevyužívanie Google Analytic 

Chceli by ste riadiť vozidlo, ktorý nemá svetlá? Absolútne nie! Tak prečo by ste chceli spustiť svoj blog bez použitia analytického programu ako je . WordPress nástenka nie je dostačujúca pre poskytnutie detailných poznatkov o vašich stránkach, mali by ste použiť jednu z najlepších webových analytických služieb: Google Analytics.

Google Analytics ponúka širokú škálu bezplatných služieb, ktoré môžete použiť na sledovanie návštevnosti svojich stránok, sledovať správanie návštevníkov vašich stránok a dozvedieť sa kľúčové slová, ktoré môžu generovať väčšiu prevádzku na vašich stránkach. Okrem toho tiež odporúčame prihlásiť sa do Google Webmaster Tools pre sledovanie zdravia svojich webových stránok.

13 Uľahčenie života mobilných používateľov

V dnešnej dobe sa pre prezeranie a nakupovanie cez internet každý pohybuje medzi viacerými zariadeniami, ako sú smartfóny, tablety, notebooky, PC alebo TV. Tým, že si ľudia rýchlo zvykli na rôzne zariadenia, sa stalo nutnosťou, aby vaše webové stránky boli plne responzívne alebo “mobile-friendly”.

Ak ste ešte stále neprijali tento trend, máte dve možnosti. Po prvé, môžete použiť responzívnu WordPress tému, ktorá sa automaticky prispôsobí akejkoľvek veľkosti obrazovky alebo zariadenia. Po druhé, môžete si vytvoriť svoj web kompatibilný pre mobilné zariadenia pomocou mobilného plug-inu ako WPtouch alebo WPTap. Voľba je na vás.

14 Ignorovanie Gravataru a značky Google Autorstva

Už ste počuli o Gravatare? Nie! No Gravatar (Globálne Rozpoznateľný Avatar) je malý obrázok, ktorý vás reprezentuje na celom internete. Zobrazuje sa vedľa vášho mena keď komentujete na blogu, alebo diskutujete na fóre. Odporúčame vám začať ho ihneď používať, aby ste sa identifikovali a vybudovali si svoju značku na webe.

Rovnako ako Gravatar, aj značka Google Autorstva prepožičiava dôveryhodnosť a maximalizuje expozíciu. Nastavenie značky Google Autorstva je pomerne jednoduchý jednorazový proces, ktorý umožní zobrazovať vašu fotografiu vedľa meta popisu vo výsledkoch vyhľadávania Googlu. Začnite s tým čo najskôr.

15 Ignorovanie optimalizácie obrázkov

Jedna z najhorších chýb, ktoré všetci často robia, je zabúdanie na optimalizáciu obrázkov pri publikovaní článku. Špeciálne začiatočníci sa o to nestarajú vôbec. Ak chcete, aby bolo načítanie vašej WordPress stránky rýchlejšie, potom by mala byť optimalizácia obrázkov vašou prvou prioritou.

Použitie HD obrázkov môže mať obrovský vplyv na rýchlosť vášho webu. Optimalizovanými obrázkami môžete zlepšiť celkový výkon vášho webu dramatickým spôsobom. Takže nezabudnite optimalizovať obrázky pred nahraním do vašej WordPress stránky.

Zdroj: jeffbullas.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.