Home / sociálne médiá / V garáži, kde sa narodil Google

V garáži, kde sa narodil Google

Bolo to pred 15 rokmi práve v tejto garáži, keď mladí Larry Page a Sergey Brin začali stavať jednu z najväčších svetových technologických spoločností.

Spoluzakladatelia Google si prenajali tento priestor spolu s ďalšími tromi miestnosťami v dome v čase, keď ešte žili na internáte v Stanforde menej ako dve míle ďaleko. (Spoluzakladateľa používali servery v Stanforde , ktoré hostili ich nový vyhľadávač.)

Google Search z garáže

Google teraz síce dom vlastní ale veľmi ho nepoužíva. Vo štvrtok spoločnosť oznámila zmeny na produktoch Google Search a z garáže aby si chcela pripomenúť 15. výročie svojho vzniku.

Všetko to začalo práve v tejto spomínanej garáži, ktorú stále môžete nájsť s minimálnym úsilím – najmä, ak používate Google Maps.

Dostanete sa tam ani nie jednu míľu z diaľnice U.S. Route 101, ktorá spája San Francisco so zvyškom Silicon Valley a prídete do pokojného susedstva, čo by kameňom dohodil od krásneho a pestovaného Stanfordského campusu.

Larry Page a Sergey Brin

Bolo to v Menlo Parku, v jednoposchodovom dome na ulici Santa Margarita, keď si spoluzakladatelia Google Larry Page a Sergey Brin prenajali garáž od Susan Wojcickej, ktorá je teraz Viceprezidentkou v spoločnosti Google.

Susan v tom období práve skončila Obchodnú školu a mala strach, že nebude mat z čoho splácať hypotéku. Duo zakladateľov tam strávilo zimu 1998 budovaním technologickej spoločnosti, ktorá zmenila vyhľadávanie a následne aj internet, a to navždy.

To bolo pred 15 rokmi, a Google sa odvtedy stal multi-miliardová spoločnosť, ktorá odpovedá na všetky naše otázky a bude čoskoro dokonca aj riadiť naše autá.

Spoločnosť teraz vlastní dom Susan Wojcickej, v ktorom sa už síce nebýva, ale bude vždy slúžiť ako pripomienka toho, kde Google začal.

Aká je vaša obľúbená spomienka na Google za posledných 15 rokov? Povedzte nám to v komentároch nižšie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.