Home / online biznis / eshop / Martin Dufinec založil vlastnú lifestylovú značku slnečných okuliarov Yacht Club Accessories

Martin Dufinec založil vlastnú lifestylovú značku slnečných okuliarov Yacht Club Accessories

  • Kto je Martin Dufinec?

Takže pekne poporiadku… Mám 25 rokov, pochádzam z Košíc, ale väčšinu svojho života som prežil v Michalovciach. Počas strednej školy som začal cestovať do USA, kde som skončil strednú školu. Mladému človeku takýto pobyt v zahraničí veľmi otvorí oči.

Po návrate na Slovensko som študoval na vysokej škole UK – Fakulta managementu a taktiež právo na UPJŠ v Košiciach. Keď sa chce tak sa dá stíhať všetko. V Bratislave som skončil bakalára a tohto roku som úspešne ukončil druhý stupeň na právnickej fakulte v Košiciach.

  • Kedy a prečo si sa rozhodol podnikať?

O tom, že chcem podnikať som sa rozhodol už dávno, len mi to dlhšie trvalo celé zrealizovať a dať do skutočnej podoby.  Hlavným dôvodom prečo podnikať pre mňa je sloboda. Aj keď na začiatku určite nie finančná sloboda ani zďaleka, ale človek je sám sebe pánom a rozhoduje o svojom čase, čo je pre mňa veľmi dôležité.

  • V akom obore podnikáš?

Ide o lifestylový spotrebný tovar – ručne vyrábané drevené slnečné okuliare. Momentálne maloobchod, prostredníctvom eshopu, ale postupne by som chcel začať robiť aj veľkoobchod

  • Aká vysoká investícia bola potrebná pre štart tvojho podnikania?

Išlo približne o 10 000 Euro.

  • Aká je cieľová skupina pre produkty Yacht Club Accessories

Svoju cieľovú skupinu vidím v ľuďoch, ktorí majú radi leto, slnko a more, ktoré so sebou prináša istý druh slobody a chce kus odvahy – práve pre takých ľudí sú slnečné okuliare vyrobené z dreva, ľudí, ktorí sa neboja vyskúšať niečo nové a taktiež ši potrpia na kvalite.

  • Mnoho mladých ľudí dnes podniká no len málo kto ma vlastnú značku. Prečo práve Yacht Club Accessories a aká je filozofia tejto značky?

Celé kreovanie značky vôbec nebolo jednoduché. Už od mladšieho veku som kamošmi trávil leto na Šírave a jeden z mojich veľmi blízkych priateľov ma priviedol k jachtingu – a ten ma doslova pohltil…. Ja som už mal v hlave myšlienku drevených slnečných okuliarov dlhšiu dobu, stále som sa s tým pohrával, no a potom som to nejako skĺbil s yachtingom a yacht lifestylom. Potom som sa pýtal známych, čo si o tom myslia no a viac menej sa im myšlienka páčila, tak som sa do toho pustil pod názvom Yacht Club Accessories.

MG3351-1600x900

Prostredníctvom značky a jej produktov sa snažíme čo najviac priblížiť pohodový yachtový životný štýl komukoľvek, kto s yachtingom nemá veľa spoločného, ale má rád vodu a letnú pohodu a taktiež ľuďom ktorí trávia čas na mori a hlavne na lodi zjednodušiť, respektíve spríjemniť čas strávený na lodi.

Taktiež to nie je len o tých okuliaroch a braní… uvednomujem si, že naše produkty sú z dreva, preto za každý predaný pár okuliarov vysadíme jeden strom.

Taktiež mám víziu zapájať sa prostredníctvom firemného zisku do programov čistenia morí a oceánov, čo je veľmi dôležité nie len pre každého yachtára, ale kohokoľvek kto miluje priezračné more.

okuliareyachtclub-1600x900

  • Je tvoj produkt určený pre Slovenský trh alebo sa orientuješ skôr na zahraničie? Predsa len Slovák sa s filozofiou značky Yacht Club Accessories len ťažko dokáže stotožniť. Alebo sa mýlim?

Okuliare sú určené viac menej pre každého kto nechce v lete škúliť (haha), no čo sa týka značky, sme orientovaní skôr na ten zahraničný trh, najmä prímorské krajiny. Ale na druhej strane, ak sa spýtaš na Slovensku 10 ľudí, či majú radi leto a jachty, 8 z nich povie že hej :D.. aj keď možno nikdy na žiadnej neboli… značka približuje ľuďom určitý lifestyle, s ktorým nie je ťažké sa stotožniť.

Theseacrusher-1600x900

  • Myslíš, že Yacht Club Accessories nájde svojich zákazníkov a fanúšikov aj na Slovensku?

Viac menej som na túto otázku odpovedal už v tej predošlej… Ale tak určite verím, že si nájde. Už aj na Slovensku je vidieť kultúrny shift a je cítiť, že ľudia si potrpia na kvalitu a sú ochotní siahnuť po niečom novom, aj keď sme národ konzervatívny a mnoho ľudí ešte stále siahne po raybanoch, hoci už na prvý pohľad vidno, že ide o imitáciu.

Pozrime sa, ako vyzerajú drevené okuliare značky Yacht Club Accessories – model AeroStellar

  • Momentálne značka Yacht Club Accessories ponúka 4 rôzne modely slnečných okuliarov v 2 farebných prevedeniach. Predpokladám, že sa ešte máme na čo tešiť. Čo teda môžeme od Yacht Club Accessories do budúcna očakávať?

áno momentálne sú v ponuke 4 tvary – ktoré sú veľmi populárne a na trhu slnečných okuliarov pôsobia už pár desaťročí, takže verím, že každý si nájde to svoje.

Čo sa týka materiálu, všetky modely sú vyrobené z bambusu…. bola to prvá voľba, pretože je veľmi ľahký, čiže človek ani po dlhej dobe nepociťuje tú bolesť za ušami ako pri klasických okuliaroch a taktiež sa s ním dobre pracuje, pretože ide o flexibilné drevo.

TheAerostellar2-1600x900

Slnečné okuliare sú v dvoch farebných prevedeniach – Čiernej a hnedej, čo taktiež ide ruka v ruke s menom značky a jej filozofiou, ktorá sa orientuje na eleganciu, ktorú yacht life so sebou prináša.

Do budúcna by som chcel rozšíriť portfólio o nové materiály, ako je čerešňove, či ebenové drevo, určite pridávať nové designy, farby okuliarových skiel a tak podobne.. Mám toho v hlave a na papieri rozrobené veľa, uvidíme, čo prinesie čas. 

Príbeh značky Yacht Club Accessories nám Martin Dufinec rozpovie vo videu.

Chceš aj ty vyrozprávať svoj príbeh? Neváhaj nás kontaktovať!

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.