Home / online biznis / Nepodceňujte teambuilding! Zamestnancov povzbudí a zvýši pracovný výkon

Nepodceňujte teambuilding! Zamestnancov povzbudí a zvýši pracovný výkon

Aby bola firma úspešná navonok, musí fungovať aj vnútorne. Na to sú ako stvorené rôzne teambuildingové aktivity, ktoré by mali rozvíjať nielen nové schopnosti či vedomosti, ale predovšetkým spoluprácu, tímového ducha a následne tak vytvárať pozitívne pracovné prostredie.

Prečo by ste mali po tejto forme utužovania vzťahov siahnuť aj vy?

Dobré vzťahy sa odrazia aj na pracovnom výkone

Pre teambuildingy je charakteristická pozitívna energia, ktorá sa postupne prenáša aj na pracovisko. Veď kedy sa lepšie znášajú vysoké nápory práce ak nie vtedy, keď vládne v kancelárii dobrá nálada?

Na takýchto akciách sa stierajú rozdiely medzi pozíciami a na zamestnancov tak nie je smerovaný tlak. Práve vtedy sa ukážu aj nesmelí jednotlivci – takto odhalené schopnosti potom ľahšie predvedú aj v pracovnom procese.

Rovnováha fyzickej a psychickej námahy

Ak máte firmu, v ktorej sa zamestnanci fyzicky namáhajú, je vhodným riešením psychický oddych. Wellness, kúpele, masáže či ochutnávky jedál, vín.

Hoci aj obyčajná návšteva baru či kina môže pomôcť. Psychicky náročnú prácu je vhodné vyvážiť pohybovými aktivitami – rôznymi športovými turnajmi, súťažami či paintballom.

Novonadobudnuté znalosti využijú aj v práci

Teambuilding nemusí byť len o súťažiach, turistike či rôznych hrách. Jednou z možností sú aj vzdelávacie aktivity, ktorými získajú jednotlivci aj firma.

Napríklad taká angličtina pre firmy sa nachádza v ponuke mnohých jazykových škôl. Znalosť cudzieho jazyka je v súčasnosti nutnosťou. Takouto cestou získate vzdelaných zamestnancov a spolupráca so zahraničnými partnermi bude jednoduchšia.

Zároveň si takto sami rozšíria obzory a získajú istotu v prejave v cudzom jazyku. Inou možnosťou sú rôzne semináre na rozvoj osobnosti, komunikácie či zvládania stresových situácií.

  • foto: Bigstockphoto
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.