Home / technológie / cloud / Lenovo pripravené uzatvoriť akvizíciu serverovej divízie x86

Lenovo pripravené uzatvoriť akvizíciu serverovej divízie x86

Posilní sa pozícia spoločnosti  Lenovo ako globálneho a diverzifikovaného lídra v oblasti technológií; zrýchli sa rozvoj podnikových a cloudových stratégií

Spoločnosti Lenovo a IBM dnes oznámili, že všetky podmienky regulačných orgánov súvisiacich s akvizíciou serverovej divízie x86 IBM spoločnosťou Lenovo boli splnené a obe strany očakávajú uzatvorenie tejto transakcie s platnosťou 1.októbra 2014. Vďaka tejto transakcii sa Lenovo stane tretím najväčším hráčom na globálnom trhu serverov x86 s hodnotou 42.3 miliardy USD.

Lenovo získa System x, BladeCenter, integrované systémy Flex na báze x86, servery a súvisiaci softvér pre NeXtScale a iDataPlex, blade siete a operácie údržby. IBM si ponechá svoje mainframy System z, výkonnostné systémy Power Systems, úložné systémy Storage Systems, Flex servery ako aj systémy PureApplication a PureData.

“S uzatvorením tejto akvizície x86 spoločnosť Lenovo získa biznis svetovej úrovne, ktorý rozšíri naše schopnosti v oblasti hardvéru a zariadení a vzápätí sa staneme silným číslom 3 na globálnom trhu serverov,”

povedal Yang Yuanqing, predseda predstavenstva a CEO, Lenovo.

“Našou prioritou teraz je zabezpečiť plynulú integráciu a bezproblémový prechod aj pre našich zákazníkov. Som si istý, že spojením globálneho dosahu, efektívnosti a prevádzkových skúseností spoločnosti Lenovo s legendárnou kvalitou, inováciami a službami IBM budeme mať konkurenčné výhody, ktoré nám môžu pomôcť rozbehnúť ziskový rast a vybudovať zo spoločnosti Lenovo globálneho lídra v tomto odvetví.”

Dohoda stavia na dlhodobej spolupráci, ktorá sa začala už v roku 2005, keď Lenovo kúpilo od IBM divíziu počítačov, pričom tento obchod zahŕňal aj produktový PC rad ThinkPad. A odvtedy tieto spoločnosti naďalej spolupracujú. Prebiehajúca akvizícia divízie Motorola Mobility od Google urobí zo spoločnosti Lenovo tretieho najväčšieho výrobcu smartfónov na svete a zároveň posilní jej pozíciu v prvej trojke výrobcov smart prepojených zariadení – PC, tabletov a smartfónov.

“Táto akvizícia je jasnou ukážkou dôvery, ktorú sme získali našimi konzistentnými výsledkami ako zodpovedný globálny investor a tiež ako bezpečný a spoľahlivý dodávateľ technológií,”

povedal Gerry Smith, výkonný viceprezident Lenovo Group a prezident Enterprise Business Group a Americas Group.

“Lenovo má veľké plány pre trh podnikových riešení. Časom budeme odhodlane konkurovať vo všetkých sektoroch, využívajúc celú našu výrobnú škálu a jedinečný prevádzkový systém, aby sme zopakovali úspech, ktorý sa nám podarilo v segmente počítačov.”

Ako bolo povedané v januárovom oznámení o akvizícii serverovej divízie IBM x86 spoločnosťou Lenovo, Lenovo a IBM taktiež vytvorili strategické partnerstvo, kde bude Lenovo v pozícii OEM (výrobca originálnych zariadení) a bude ďalej predávať popredné IBM produkty z portfólia softvéru a úložných systémov, vrátane  vstupných a stredných IBM radu úložných systémov Storwize, produktov Linear Tape Open (LTO), IBM Flash úložné súbory a prvky portfólia systémového softvéru IBM, vrátane Smart Cloud, Global Parallel File System a riešenia Platform Computing. Toto strategické partnerstvo znamená, že Lenovo teraz bude môcť tieto produkty ponúkať ako súčasť komplexnejších podnikových IT riešení a bude mať možnosť podporovať širšiu škálu potrieb zákazníkov v tomto dátovom centre.

Lenovo kupuje IBM serverovú divíziu x86 ako celok a je odhodlaný postupovať podľa produktového plánu IBM x86, vrátane Flex a integrovaných systémov PureFlex založených na x86 a bude pokračovať v inováciách týchto produktov. Ako už bolo oznámené, IBM bude naďalej dlhšiu dobu zabezpečovať poskytovanie údržby v mene spoločnosti Lenovo, takže zákazníci by nemali postrehnúť žiadne zmeny v poskytovaní servisnej podpory.

IBM tím serverovej divízie x86 má svojich členov vo významných miestach ako Raleigh, Peking, Šanghaj, Šenzen a Taipei. Tieto tímy sa pridajú k spoločnosti Lenovo a  v rámci organizácie budú spadať pod jej skupinu Enterprise Business Group, ktorú vedie Gerry Smith. Adalio Sanchez, ktorý riadil serverovú divíziu x86 IBM sa pridá k spoločnosti Lenovo ako senior viceprezident Enterprise Systems a bude podriadený Gerrymu Smithovi.

Kúpna cena je približne 2,3 miliardy USD, z čoho zhruba dve miliardy sa vyplatia v hotovosti a zvyšok v akciách spoločnosti Lenovo. Transakcia splnila všetky regulačné požiadavky, bežné podmienky pre jej uzatvorenie, vrátane povolenia Výboru pre zahraničné investície USA (CFIUS), Európskej Komisie a Čínskeho ministerstva obchodu. Toto je už štvrtý raz, čo spoločnosť Lenovo získala povolenie CFIUS na získanie spoločnosti so sídlom v USA.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.