Home / technológie / notebooky / Lenovo spustilo predaj herne nadupaného notebooku Lenovo Y50-70

Lenovo spustilo predaj herne nadupaného notebooku Lenovo Y50-70

Po tom, ako v januári 2014 spoločnosť Lenovo predstavila na Consumer Electronics Show – medzinárodnom veľtrhu elektroniky a technológií v Las Vegas svoju novinku Y50, môžu už aj počítačoví nadšenci na Slovensku naplno zažiť vysoký výkon tohto herného počítača v ešte tenšom a elegantnejšom šate.
Extrémne výkonný procesor Intel® Core™, kapacita disku 1 TB, výnimočná grafika NVIDIA®, 15,6” Full HD displej, a zároveň žiaden hlasitý ventilátor, alebo prehrievanie – také sú základné charakteristiky nového modelu Lenovo Y50-70, ktorý sa u nás práve začína predávať.

Už samotný dizajn notebooku Y50-70 prezrádza jeho herné zameranie. No svoje uplatnenie nájde aj ako štýlová posila v kancelárii. Rozmerovo príjemnému notebooku dominuje jeho zaujímavo tvarovaná vrchná otváracia časť, ktorá je nielen veľmi tenká, ale aj efektne brúsená.

Na slovenskom trhu bude na pultoch dostupná čierno-červená verzia modelu Lenovo Y50-70. Čierne plasty s príjemnou mäkčenou úpravou a klávesnica s decentným červeným prevedením ešte podčiarkujú zameranie počítača na hráčov  a dávajú tušiť, že vo vnútri sa skrýva skutočne výkonný hardware.

Vysoká herná výkonnosť

Veľkosť operačnej pamäte 16 GB a extrémne výkonný 4-jadrový procesor štvrtej generácie Intel® Core™ (2,50GHz) si poradia prakticky s každou náročnou aplikáciou. Rovnako to platí aj o vylepšenej grafike, ktorá prináša dokonalý zážitok z počítačových hier aj filmov.

Grafická karta z nastupujúcej generácie NVIDIA® Graphics GTX-860M je nielen výkonnejšia, ale hlavne má nižšiu spotrebu, čo znamená menej odpadového tepla a dlhšiu životnosť. Model Y50-70 sa môže pochváliť naozaj prepracovaným systémom chladenia, takže nadšenci počítačových hier sa nemusia obávať hlasitého ventilátora, ani prehrievania. Veľkorysá kapacita disku 1TB, alebo 512 GB SSD prináša dostatok úložného priestoru pre množstvo hier, rodinných fotografií, videí a iných súborov.

S možnosťou výberu dotykového displeja poteší ako hráčov počas zábavy, tak i divákov pri sledovaní filmov. Komfort a pohodlie však prinesie aj manažérom pri práci. Navyše Full HD znamená v tomto prípade nielen dokonale ostrý obraz, ale aj bezproblémovú prácu s externými displejmi (rovnaké rozlíšenie pracovnej plochy).

Obraz na externý LCD je možné spoľahlivo preniesť pomocou HDMI rozhrania. Pre skutočných nadšencov kvalitného zvuku je počítač vybavený technológiou Dolby® Advanced Audio™, vďaka ktorej si fanúšikovia filmov naplno vychutnajú obsah ako v domácom kine.

Značkové JBL reproduktory sa postarajú o kvalitný zvuk, ktorý je doplnený o subwoofer s výraznou basovou stopou.

Pre hráčov aj na prácu

Klávesnica AccuType® obsahuje numerickú časť, čo zaručuje pohodlnú kancelársku prácu. Nechýba jej efektne červené podsvietenie, ktoré umožňuje s klávesnicou pohodlne pracovať aj v menej osvetlených priestoroch.

Notebook Y50-70 neobsahuje DVD mechaniku, tá sa dodáva ako externá USB DVD-RW v balení. K internetu sa okrem Wi-Fi užívatelia pripoja veľmi rýchlym káblovým pripojením do siete LAN. Video-hovory s rodinou, priateľmi aj obchodnými partnermi je možné realizovať v HD rozlíšení kedykoľvek, vďaka integrovanej 720p HD webkamere. Tú využíva aj Veriface Pro, softvér na rozpoznávanie tváre. Takže majitelia nového modelu Y50-70 sa dokážu prihlásiť do svojho konta aj bez kontaktu s klávesnicou.

Nový herný počítač dodáva Lenovo s predinštalovaným systémom Windows 8.1, ktorý dopĺňajú praktické Lenovo aplikácie. Chod systému na batériu vydrží na jedno nabitie 5 hodín.

Cena a dostupnosť na Slovensku

Model Y50-70 začína na pultovej cene 929 EUR (s DPH) a je dostupný od druhej polovice júna 2014. Aktuálna cena Lenovo IdePad Y50-70 59-425028 v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

zdroj: lenovo.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.