Home / online biznis / Ako začať podnikať online?

Ako začať podnikať online?

Tento článok je určený pre všetkých, ktorí chcú začať podnikať na internete. Možno ste študent, človek, ktorý sa rozhodol podnikať alebo firma či živnostník, ktorí riešili všetko offline na základe osobných stretnutí a telefonátov.

Dnešnej dobe vládne internet a ak chcete byť úspešný, nemôžete zaspať na vavrínoch. Musíte využívať nové spôsoby na prilákanie zákazníkov a rozšíriť pôsobisko po celej krajine, prípadne svete. Takýmto spôsobom stúpa počet vašich potencionálnych zákazníkov. Všetko vďaka internetu, kde sa stretávajú milióny ľudí každý deň.

Väčšine ľudí už nestačí prísť do obchodu a kúpiť produkt o ktorí majú záujem. Najskôr si ho vygooglia a zistia si o ňom viac. Potom si pozrú recenzie daného produktu a ak sú kladné, rozhodne sa ho kúpiť. Väčšinou si, ale ešte porovná ceny v rôznych porovnávačoch cien, kde sa mu oplatí najviac kúpiť daný produkt.

Často sa stáva, že si ho nakoniec ani v obchode nekúpi, ale využije internetový obchod. Tovar mu príde domov poštou alebo kuriérom do niekoľkých dní, nemusí chodiť do obchodu, vystávať rady pri pokladni a väčšinou sú ceny produktov lacnejšie v porovnaní s kamennými predajňami.

Toto je dnešný svet. Kde ste však Vy? Predsa nikde! Nemali si Vás ako vygoogliť lebo na internete nie ste. Nemali si ani ako porovnať Vašu cenu i keď je možno nižšia lenže sa nenachádzate ani v porovnávačoch nakoľko nemáte webstránku ani e-shop. Takýmto spôsobom prichádzate o veľké percento zákazníkov, ktorí si u Vás mohli niečo objednať.

Text vyššie bol určený hlavne živnostníkom a firmám, ktoré podnikajú, ale nevyužívajú internet ako nástroj pre znásobenie svojich ziskov a obratov.

Teraz sa zamerajme na úplných začiatočníkov, ktorí chcú začať na internete podnikať a predávať nejaké služby alebo tovar.
Nebudeme tu hovoriť o zakladaní živnosti ani firmy, ale o základných veciach, ktoré by ste mali vedieť a urobiť aby ste mali šancu na úspech. Musíte si však uvedomiť, že živnosť a firmu nevytvoríte do 2-3 dní. Väčšinou to trvá minimálne 15 dní, kde musíte behať po úradoch a budete platiť za kolky atď. V tomto štáte nič nebolo ani nebude zadarmo.

Rozhodli ste sa teda urobiť prvý krok k online podnikaniu. Musíte si vytvoriť určitý základný plán. Čo chcete predávať a komu. Ak sa rozhodujete podnikať v oblastiach, kde sa nachádza už 20-30 e-shopov, webstránok s rovnakým tovarom alebo službou, máte takmer nulovú šancu na úspech. Aby ste boli úspešný, musíte ponúknuť niečo viac ako konkurencia. Lepšie ceny, dopravu zadarmo, zľavu, doplnkový tovar k tomu, rýchlejšie doručenie, atď. To všetko zaujíma zákazníkov a spomedzi všetkých sa snažia vybrať tú najlepšiu ponuku.

Ďalším veľmi dôležitým faktorom je celkový dizajn a prehľadnosť e-shopu alebo webstránky. Ak prídete na stránku, kde je to neprehľadné a celé to pôsobí ako by to bolo vytvorené pred 10 rokmi nejakými amatérmi, zrejme si nič neobjednáte.

Musíte zapôsobiť na zákazníka všetkými možnými zbraňami aké existujú. Ak ponúknete pekný dizajn, prehľadnosť, dobrú cenu a príjemný prístup, zákazník je Váš a ak bude naozaj spokojný, povie o Vás ďalej. Takýmto spôsobom získavate najúčinnejšiu reklamu zadarmo. Kto by si u Vás nekúpil, ak Vás odporučí kamarát, známy alebo rodinný príslušník.

Všetko je o prístupe a neustálom vylepšovaní a napredovaní.

Musíte len urobiť najťažší krok a začať!

About Andrej Šottnik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.