Home / online biznis / eshop / Ako začať podnikať čo najjednoduchšie?

Ako začať podnikať čo najjednoduchšie?

Podnikať nie je jednoduché. Prináša to veľa neistoty (v porovnaní s „pohodlím“ zamestnaneckého pomeru) a je tomu potrebné venovať veľké množstvo času a energie. Ale niečo na tom podnikaní predsa len môže byť jednoduché: začiatok.

Založenie spoločnosti bez komplikácií

Aby sme však uviedli veci na právu mieru, tým začiatkom nemyslíme prvé týždne či mesiace podnikania, ale ten úplný začiatok, ktorým je založenie spoločnosti. Áno, zakladanie vlastnej spoločnosti sa často spája s množstvo vybavovačiek a byrokracie. Ale vlastnú spoločnosť môžete mať založenú aj bez toho. Ako?

Jednoducho tak, že si ju necháte založiť. A kým? No predsa poradenskou spoločnosťou, ktorá zabezpečuje (okrem iného) aj zakladanie spoločností. Jednoduchší spôsob založenia vlastnej spoločnosti neexistuje.

Poradenská spoločnosť za vás vybaví všetky potrebné náležitosti, ktoré zakladanie spoločnosti sprevádzajú. Či už pôjde o registráciu do obchodného registra, na daňovom úrade a všetky ostatné záležitosti, nebudete mať s ničím starosti.

Reprezentatívne sídlo spoločnosti za pár eur

Okrem samotného založenia spoločnosti patrí k začiatkom podnikania aj výber sídla pre svoju spoločnosť.

To totiž musí mať každá spoločnosť zapísaná v obchodnom registri. Aj toto je pre mnohých začínajúcich podnikateľov na začiatku veľkou prekážkou.

A pritom mnohí by mohli svoje podnikanie rozbiehať aj z domu. Prečo to teda neurobiť? A čo s potrebou zapísaného sídla spoločnosti ak zaň nechcete adresu svojho trvalého pobytu? Je tu predsa možnosť prenajať si výhodné virtuálne sídlo.

S virtuálnym sídlom je možné získať lukratívnu adresu pre svoju spoločnosť za pár eur mesačne. Ak na začiatku nepotrebujete reálne priestory, je to ideálny spôsob ako za minimálne náklady pôsobiť profesionálne vďaka reprezentatívnej adrese zapísanej „v kolónke“ sídla vašej spoločnosti.

Zdroj obrázka: LIGHTFIELD STUDIOS / Stock.adobe.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.