Home / technológie / cloud / Huawei predstavil svoju cloudovú stratégiu na Huawei Connect 2016

Huawei predstavil svoju cloudovú stratégiu na Huawei Connect 2016

Viac ako 20 000 popredných predstaviteľov a odborníkov z oblasti IT z viac ako 120 krajín a regiónov sa zišlo na historicky prvom HUAWEI CONNECT.

Ide o doteraz najväčšiu konferenciu Huawei zameranú na globálny ICT ekosystém. Trojdňová akcia na tému “Shape the Cloud” sa koná 31. 9. – 2. 9. 2016 v Šanghaji.

Sústredí sa na trendy v ére cloudu a na možnosť dosiahnutia digitálnej transformácie v najrôznejších odvetviach prostredníctvom cloudových technológií. Ken Hu, Huawei Rotating CEO, prehovoril o budúcnosti podnikového cloudu.

Udalosť je jedinečná tým, že Huawei prvýkrát umožňuje odbornej verejnosti komplexne nahliadnuť do svojej cloudovej stratégie. Počas prvej prednášky (keynote speech), Ken Hu, Huawei Rotating CEO, vysvetlil, že sa spoločnosť pasuje do úlohy lídra, ktorý naštartuje a pomôže uviesť tzv. inteligentný svet (intelligent world).

Huawei si kladie za cieľ stať sa preferovaným partnerom, ktorý umožní digitálnu a cloudovú transformáciu, zatiaľ čo bude aktívne prispievať do ekosystému otvorenosťou, spoluprácou a zdieľaním úspechov.

ICT bude základným stavebným kameňom inteligentného sveta. Ken Hu prirovnal zariadenie k tykadlám, ktoré dávajú všetkým veciam schopnosť vnímať svoje prostredie. Siete prepoja všetko a cloud bude zdrojom inteligencie u všetkých vecí.

Tieto tri prvky formujú synergickú architektúru zariadení. Informačných kanálov a cloudu, a všetky tri budú v strategickom záujme budúcich investícií Huawei.

Digitálny mozog, ktorý nikdy nezostarne

„Počas nasledujúcich piatich rokov uvidíme všetky typy inteligentných zariadení ako sa prispôsobujú rôznym scenárom použitia. Všetci ľudia a veci budú mať schopnosť vnímať svoje okolie a zariadenia budú slúžiť ako vstupné brány do inteligentného sveta. Optické a bezdrôtove siete poskytnú všadeprítomné, ultra-širokopásmové pripojenie. Do tej doby budú po celom svete prepojené počítače agregovať obrovské množstvo dát, aby v cloude vytvorili “digitálny mozog”. Tento digitálny mozog bude rozvíjaný v reálnom čase, nikdy nezostarne a bude poskytovať informácie, ktoré môžu byť zdieľané ľuďmi aj zariadeniami v akejkoľvek dobe skrze vysokorýchlostné pripojenie,”

uviedol Ken Hu.

Hu poznamenal, že podniky sú v ére cloudu hlavnými hráčmi, pretože inovatívne riešenia budú zamerané na ich špecifické potreby. V tomto kontexte Huawei zostane prozákaznícky orientovaný, bude získavať vhľad do potrieb zákazníkov a rozvíjať inovatívne technológie adresované práve im.

Spoločnosť poskytuje svojim zákazníkom, napríklad easy-to-deliver a easy-to-operate hybridné cloudové riešenie, ktoré je založené na jednotnej, otvorenej architektúre.

Do roku 2025 bude viac ako 85% podnikových aplikácií založených na cloude

Podniky, ktoré boli stvorené v cloude, viedli vývoj prvej cloudovej éry. Hu verí, že najbližších desať rokov bude érou Cloud 2.0, ktorá sa bude vyznačovať vzostupom nespočetných priemyselných cloudov.

Huawei predpovedá, že do roku 2025 budú všetky IT riešenia “cloudifikované” a viac ako 85% podnikových aplikácií bude založených na cloude.

Každá spoločnosť bude integrovať svoju hlavnú činnosť do cloudu a bude sa obzerať po cloudovom riešení, ktoré jej bude najviac vyhovovať. Hu sa podelil o niekoľko vlastných skúseností Huawei s “cloudifikáciou” so zdôraznením, že je dôležité generovať prostredníctvom cloudu hodnoty, a ukázal tri rady, ktoré môžu firmám pomôcť.

Po prvé je pre podniky životne dôležité, aby zmenili svoje zmýšľanie ohľadom role IT. Mali by začať brať IT ako produkčný systém, nie ako podporný, a aktívne využiť technológie na redizajne svojich výrobných procesov.

Po druhé by podniky mali prehodnotiť talent a vybaviť svojich zamestnancov základnými znalosťami IKT, najmä čo sa týka cloudovej technológie.

Po tretie by podniky mali “think big” a “act small” (myslieť vo veľkom, konať v malom), robiť pokroky taktickými, postupnými krokmi smerom k zlepšeniu, tak aby vybudovali dlhotrvajúcu dôveru v nové technológie a v úspech, ktorý prinášajú.

Cloud mení všetko

„Cloud mení všetko,” pokračoval Hu. „Vnímame zmenu ako proces znovuzrodenia. Nech ide o akýkoľvek biznis, v ére Cloud 2.0 zmena prinesie nádej. A prostredníctvom akcie môžeme tvoriť budúcnosť.”

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.