Home / technológie / Ako zabezpečiť majetok svojej firmy?

Ako zabezpečiť majetok svojej firmy?

Nech už vlastníte akúkoľvek nehnuteľnosť, na jej bezpečnosti vám určite záleží. Pri bytoch si väčšinou vystačíme s bezpečnostnými dverami, rovnako ako pri rodinných domoch.

Tie maximálne vybavíme aspoň základnejším kamerovým systémom, obzvlášť ak trávime množstvo času mimo domu, ktorý je kvôli tomu veľkým lákadlom pre nepozvaných návštevníkov.

Ak vás navštívi niekto nepozvaný a vy na firme nebudete, majte o tom aspoň záznam

Pokiaľ však chcete riešiť zabezpečenie firemných priestorov, alarm je zrejme nevyhnutnosťou.

A v prípade, že máte v budove, respektíve v areáli firmy materiál alebo vybavenie, ktoré by mohlo lákať zlodejov, je dobré ho mať pod dohľadom aj v čase, keď sa vo firme nikto nenachádza. A presne nato slúžia kamerové systémy.

Moderné kamery však dokážu omnoho viac ako len jednoduché vytváranie videozáznamu. Zvládajú aj takzvanú inteligentnú video analýzu, IVA.

Dokážu tak vyhodnocovať smer pohybu osôb, zaznamenávať ich počet, signalizovať odstránenie predmetov z vyznačených zón, rozonávať tváre a čítať evidenčné čísla vozidiel alebo v neposlednom rade merať rýchlosť pohybujúcich sa objektov.

Včasné zareagovanie na požiar môže rozhodnúť nielen o osude majetku, ale aj životov

Nielen krádeže, ale aj požiare sú veľkým strašiakom nejedného podnikateľa. Preto okrem kvalitného kamerového systému by majetok vašej firmy mala chrániť aj spoľahlivá elektrická požiarna signalizácia.

V závislosti od potenciálnych zdrojov požiaru môže byť EPS (ako sa tieto systémy skrátene označujú) vybavená detektormi reagujúcimi na dym, teplo, plameň alebo iné podnety.

Prípadne kombináciou akýchkoľvek detektorov. Nebezpečenstvo požiaru sa potom hlási buď pomocou sirén, alebo pomocou hlasovej signalizácie požiaru, HSP. Alebo zjednodušene povedané, požiarnym rozhlasom.

A práve v tom spočíva úloha požiarnej signalizácie. Vo včasnej signalizácii požiaru.

S ohňom sa totižto dá bojovať v zárodku, ale akonáhle sa rozšíri, zvyčajne sa ho podarí zvládnuť až keď spáli všetko, čo mu stojí v ceste.


  • Zdroj obrázka: ImageFlow / Shutterstock.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.