Home / online biznis / Ako si čo najviac uľahčiť zakladanie s.r.o.?

Ako si čo najviac uľahčiť zakladanie s.r.o.?

Množstvo ľudí, ktorí koketujú s myšlienkou, že by začali podnikať, sa obávajú hlavne začiatkov a množstva povinností hneď od začiatku. Nebudeme hovoriť, že budovať firmu od nuly je jednoduché, ale minimálne prvotné úkony a teda jej založenie jednoduché môže byť.

Zakladanie s.r.o. nechajte na druhých a vy sa venujte ďalším prípravám na podnikanie

K uľahčeniu začiatkov pomôže aj to, že si necháte svoju s.r.o. založiť. Všetky náležitosti súvisiace so zakladaním s.r.o. sa tak pre vás zredukujú len na podpis pripravených dokumentov. Vypracovanie všetkých potrebných dokumentov, či podania na Obchodný register, Živnostenský register a Daňový úrad (k plateniu dane z príjmu a v prípade záujmu aj ďalších daní) nebudú vašou starosťou.

Zakladanie s.r.o. zvykne trvať 2 – 3 týždne a vy tak tento čas budete môcť venovať ďalším prípravám na podnikanie. Sú však situácie, kedy je aj táto doba pre vás veľmi dlho a je potrebné začať podnikať prakticky okamžite. Aj na to je riešenie.

Ak potrebujete, podnikať môžete začať už za pár hodín

Riešením potreby okamžitého podnikania sú takzvané ready made s.r.o. Sú to už založené spoločnosti, ktoré však nikdy nevykonávali žiadnu činnosť a zakladané boli len za účelom ďalšieho predaja.

Ready made s.r.o. tak nemajú žiadne pohľadávky a záväzky a teda žiadne skryté „prekvapenia“. Ak sa rozhodnete pre kúpu ready made s.r.o., podnikať v mene svojej novej vlastnej spoločnosti môžete už za pár hodín. Rýchlejšie to rozhodne nepôjde.

Je síce pravda, že zmeny do Obchodného registra budú zapísané až o niekoľko dní, avšak majiteľom s.r.o. sa stávate okamžite po podpise zmluvy o prevode obchodného podielu a zápisnice z valného zhromaždenia.

A keď už spoločnosť vlastníte, môžete v jej mene aj okamžite konať. Spomínaný zápis zmien do Obchodného registra má v podstate len potvrdzujúci účinok.


  • Zdroj obrázka: Halfpoint / Shutterstock.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.