Home / online biznis / 7 dôkazov, že aj z domu môžete pracovať vo veľkom štýle

7 dôkazov, že aj z domu môžete pracovať vo veľkom štýle

Pracujete radi z domu? Ak áno, ruku hore. Máte pocit, že nie ste doma produktívny? Dajte hore aj druhú ruku. Ak máte obidve ruky hore, čítajte ďalej.

Práca z domu, resp. „home office“ je už v mnohých firmách štandardom. Našli by sme veľa dôvodov, prečo pracovať práve z domu, no existuje minimálne rovnaký počet dôvodov, prečo z domu nepracovať. Základným predpokladom pre produktívnu prácu z domu je príjemné prostredie a dostupnosť všetkých vymožeností, ktoré máte vo svojej kancelárii.

Prečítajte si 7 konkrétnych tipov, ako si môžete zariadiť vašu „kanceláriu“ snov (a pritom nemusíte pracovať ani v Google). Pohodlne sa usaďte, práca z domu vo veľkom štýle začína…

1. Zariaďte si kanceláriu s výhľadom na mesto

workspace-vyhlad-na-mesto

Ak máte zo svojho bytu skvelý výhľad na mesto, presuňte svoj pracovný stôl priamo pod okno. Určite oceníte výhľad na pulzujúce mesto, ktorý môže byť sám o sebe inšpiratívny. K dokonalosti stačí naozaj málo. Farbu stola a stoličky zvoľte tak, aby „hrala“ s ostatnými kusmi nábytku. Ak si náhodou lámete hlavu, čo s tým prázdnym rohom vedľa stola, vyskúšajte napríklad nejakú vysokú knižnicu, štýlovú stojacu lampu alebo ho vyplňte peknými obrazmi či inšpiratívnymi fotkami.

2. Vyťažte z minima maximum

workspace-z-minima-maximum

Niektorí z nás, napríklad študenti, nemajú k dispozícii až taký priestorový komfort a musia pracovať tam, kde aj spia. Ani v tomto prípade však nie je nič stratené. Práve naopak, ide o skvelý príklad toho, ako sa z pár vhodne zvolených kúskov nábytku v podobe jednoduchého stola, šikovnej stoličky a pár úložných škatuliek môže premeniť „spálňa“ na pracovňu. Stačí zabezpečiť, že stôl bude v dostatočnej vzdialenosti od postele. Dôvod asi všetci poznáme ;)

3. V rohu miestnosti je najviac miesta

workspace-roh-miestnosti

Máte doma nevyužitý roh v miestnosti? Skvelé. Vôbec nevadí, ak sa nachádza priamo v obývačke (no dobre, možno vašej polovičke by mohlo trochu vadiť, keby tam máte takéto impérium). Pridajte rohový stôl, pohodlné kreslo, šikovnú lampu a ponorte sa do svojho sveta “číslic a znakov”.

4.  Buďte kreatívni a experimentujte

workspace-budte-kreativny
Ak vám doterajšie tipy nesadli, je čas popustiť uzdu fantázii. Zvoľte napríklad trochu netradičný stôl, štýlovú stoličku pastelovej či inej kontrastnej farby k ostatným kusom nábytku a pokojne z nej spravte dominantu celej miestnosti (samozrejme nezabúdajte na pohodlie). Pridajte multifunkčnú lampu s funkciou nabíjania mobilu (nájdete u každého dobrého predajcu gadžetov) a čerešničkou na torte (teda na stole) môže byť čokoľvek, čo chcete mať po ruke, alebo na čo sa vám bude príjemne pozerať.

5. Poskladajte si svoju “predsieň slávy”

workspace-predsien

Kto povedal, že predsieň musí slúžiť len na obúvanie či obliekanie? Ak máte trochu miesta nazvyš v tejto časti svojho príbytku, určite porozmýšľajte nad tým, či práve toto miesto nebude pre vás to „pravé“. Aby ste ušetrili čo najviac miesta, zvoľte trochu užší stôl. Farby stola a doplnkov zvoľte čo najsvetlejšie, aby sa priestor trochu vyjasnil. Nakoniec stačí kvalitné sedenie a hurá do práce.

6.  Biely minimalizmus

workspace-biely-minimalizmu

Týmto tipom poteším dámy aj pánov zároveň. Najprv však prezradím malé tajomstvo o bielej farbe. Biela je veľmi univerzálna, neustále moderná a výborne sa s ňou kombinuje. V tomto prípade sa ideálne môže hodiť napríklad pre pracujúce páry, ktoré chcú zdieľať spoločný pracovný priestor. K bielej môžete pridať akúkoľvek farbu a bude to vždy vyzerať výborne.

Skvelé na tom je to, že doplnky, lampy, stojany, zakladače či iné detaily môžete meniť kedykoľvek a v tom momente máte úplne nový “priestor”, bez potreby meniť nákladnejšie položky ako sú stôl, kreslo či dokonca farby stien.

7. Svieži industriál

workspace-industrial

Posledný tip je viac-menej mužská záležitosť. Ak máte radi drsnejšie tvary a materiály, vyskúšajte si zariadiť “workspace” v industriálnom štýle. Určite tým nič nepokazíte. Tmavohnedá s čiernou sa výborne dopĺňajú a s vhodne zvolenými doplnkami (napríklad z kože) dosiahnete veľmi jednoducho požadovaný efekt. Určite sa nebojte experimentovať.

Samozrejme, okrem stola a stoličky je veľmi dôležitý aj zvyšok domácej pracovne. Všetky komponenty vplývajú istým spôsobom na celkovú pohodu a produktivitu. Keď sa v miestnosti cítite dobre, bude stúpať aj vaša produktivita.

Verím, že tieto tipy boli pre vás užitočné a svoj pracovný priestor začnete vnímať trochu inak. Niekedy stačí naozaj málo a z obyčajnej „dosky“ môže vzniknúť niečo úžasné. Stačí byť trošku kreatívny a skúšať dovtedy, kým nebudete maximálne spokojný. Vaša produktivita je len vo vašich rukách.

Prečítajte si viac článkov od autora na jeho vlasntom blogu Good.Things

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.