Home / technológie / IT bezpečnosť / Firemné zariadenia pripájané na verejné Wi-Fi siete môžu byť hrozbou pre podnikové dáta

Firemné zariadenia pripájané na verejné Wi-Fi siete môžu byť hrozbou pre podnikové dáta

Vzhľadom na to, že firmy a podniky naďalej integrujú mobilné technológie na zjednodušenie prevádzky a zvyšovanie efektivity, bezpečnosť sa stala dôležitejšou ako kedykoľvek predtým. Samsung preto prišiel s komplexným bezpečnostným riešením, platformou KNOX.

Prijatie mobilného životného štýlu zvýšilo používanie verejných Wi-Fi sietí, čím sa zvýšila príležitosť pre nepovolaných používateľov, ktorí tak môžu získať prístup k citlivým údajom, ako sú e-mail, kontakty, fotografie, informácie o účtoch a ďalšie.

V štúdii Pew Research Center z roku 2016 sa zistilo, že 54 percent amerických používateľov internetu sa prihlási prostredníctvom verejných Wi-Fi sietí, predovšetkým na používanie e-mailov a sociálnych médií.

Bežná mylná predstava, ktorej čelia používatelia mobilných telefónov, je predpoklad, že verejné Wi-Fi siete sú bezpečné, najmä na dôveryhodných miestach, ako sú obľúbené kaviarne, hotely a letiská. Aj keď je to pohodlné, pripojenie k verejným sieťam môže spôsobiť, že mobilné zariadenia sú náchylné na porušenie bezpečnosti a vystavujú osobné a firemné informácie riziku.

Preto bezpečnostná platforma Knox spoločnosti Samsung vytvára okolo mobilného zariadenia digitálnu pevnosť, ktorá chráni citlivé informácie od neoprávnených návštevníkov a útokov škodlivého softvéru, a vy si tak môžete nepretržite vychutnávať Wi-Fi pripojenie aj na obľúbených miestach.

Výhodou je, že nie je využívaná iba pre zabezpečenie smartfónov, ale od minulého roka je súčasťou všetkých podnikových riešení a služieb spoločnosti Samsung.

Bezpečnosť platformy Samsung Knox je dvojnásobná. Začína v samotnom čipsete zariadenia a prechádza cez každú jednotlivú vrstvu, vrátane operačného systému a aplikačných vrstiev. Knox zabezpečuje, že zariadenia Samsung majú prekrývajúce sa obranné a bezpečnostné mechanizmy, ktoré chránia pred vniknutím, škodlivým softvérom, vírusmi a ďalšími škodlivými hrozbami.

Samsung Knox však umožňuje moderný mobilný životný štýl aj tým, že umožňuje oddelenie profesionálnych informácií od osobných na tom istom zariadení cez Secure Folder.

Secure Folder využíva kontajnerovú technológiu Knox na poskytnutie bezpečného priestoru oddelene od ostatných aplikácií, správ a informácií, ktoré vytvárajú dodatočnú vrstvu zabezpečenia. To je ideálne pri spravovaní firemných zariadení, ktoré zamestnanci často využívajú aj na súkromné účely.

Samsung Knox v práci a v podnikaní

Samsung Knox funguje rovnako dobre aj v podnikaní. Z oblasti bankovníctva, predaja, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti, taxi služieb, pokročilých výpočtových, leteckých a automobilových odvetví – všetky spoločnosti využívajú výhody Samsung Knox na poskytovanie lepších riešení a služieb zákazníkom pri zachovaní ich integrity, čím zostávajú dáta neporušené.

Keďže je tento systém založený na virtualizácii, umožňuje vytvoriť dve zariadenia v jednom – jedno súkromné a jedno firemné. Okrem toho umožňuje vďaka API nastaviť užívateľské profily a spravovať cez konzolu Mobile Device Management (MDM) viac zariadení naraz.

Platforma Samsung Knox poskytuje viacvrstvovú ochranu, ktorá izoluje a šifruje firemné dáta prostredníctvom šifrovania na zariadení a neustále monitoruje integritu zariadenia. Knox zároveň presahuje rámec ochrany dôležitých firemných informácií.

S Knox Configure môžu firmy úplne prispôsobiť a ušiť na mieru zariadenie, ktoré vyhovuje prostrediu, pre ktoré sú určené. IT manažérom poskytuje konfiguráciu, nasadenie aplikácií a možnosti personalizácie UI/UX, rovnako ako služby vzdialenej hromadnej registrácie a poskytovania služieb, čím úplne ovládajú svoje mobilné riešenie od začiatku do konca.

Ak firma zaraďuje do správy väčšie množstvo zariadení, je možné využiť produkt Knox Mobile Enrollment, ktorý na základe vytvorenia profilu na Mobile Enrollment serveri umožní aktivovať zariadenie bez vlastného zásahu IT, čo šetrí čas a náklady za IT.

Pri hromadnej dodávke niekoľkých stoviek kusov do organizácie sa tým dá ušetriť až mesiace času a ďalšie dodatočné náklady na IT odborníkov. Nie je totiž výnimkou, keď organizácia objedná 100 kusov telefónov alebo tabletov naraz.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.