Home / technológie / V Japonsku sa chystá skúšobná prevádzka 5G siete

V Japonsku sa chystá skúšobná prevádzka 5G siete

Najväčší japonský operátor NTT DOCOMO a švédska telekomunikačný firma Ericsson pripravujú skúšobnú prevádzku 5G siete. Tá by mala byť zrealizovaná ešte tento rok. NTT DOCOMO už niekoľko rokov rozvíja svoje LTE siete, teraz sa však okrem toho pripravuje aj na nábeh 5G technológií a s tým súvisiaci rozvoj aplikácií M2M.

V Japonsku sa chystá skúšobná prevádzka 5G siete

Operátor predpokladá, že technologický posun bude sprevádzaný dramatickým nárastom počtu mobilných širokopásmových pripojení a objemom dátovej prevádzky. Od 5G očakáva, že v dlhodobom horizonte naplnenie dlhodobej vízie umožniť neobmedzený prístup k informáciám pre všetkých a za každých okolností.

V rámci skúšobnej prevádzky plánujú Ericsson a NTT DOCOMO dosiahnuť ultra rýchlu prenosovú rýchlosť dát. Mala by presiahnuť 10 Gbps, čo je stonásobne viac oproti LTE. Narastie aj kapacita rádiovej siete tá by mala LTE technológie prekonať tisícnásobne. Seizo Onoe, výkonný viceprezident a technický riaditeľ NTT DOCOMO dodáva:

„Vízia zavedenia 5G do roku 2020 dostáva reálne kontúry. Táto technológia umožní výrazné zlepšenie výkonnosti a umožní tak vznik nových aplikácií a možností, ktoré budú mať rozsiahly dopad na celý trh. Tešíme sa, že technológia 5G ukáže už v skúšobnej prevádzke svoj potenciál.“

Ericsson, ktorý je všeobecne považovaný za lídra v oblasti 5G technológií, vyvinul pokročilé anténové broadband technológie zo širšími pásmami, vyššími frekvenciami a kratšími prenosovými intervalmi. Okrem toho švédsky dodávateľ pre tento účel vyvinul špeciálne rádiostanice s technológiami špecifickými pre 5G.

Ulf Ewaldsson, senior viceprezident a technologický šéf spoločnosti Ericsson dodáva:

„5G bude kľúčovým prvkom vývoja spoločnosti smerom k „pripojenej“ spoločnosti. Som nadšený vývojom nových technológií, je to dôležitý krok v prebiehajúcej transformácii celého telekomunikačného priemyslu.”

Okrem nových anténových technológií skúšobná prevádzka zahŕňa aj makro bunkovú architektúru, postavenú na heterogénnej sieti; širokopásmovú komunikáciu, ktorá využíva frekvenčné pásma na úrovni 15GHz; ako aj vysokorýchlostný a vysokokapacitný dátový prenos.

Testovacia prevádzka sa uskutoční v japonskom meste Yokosuka.

zdroj: Pram.skEricsson.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.