Home / technológie / Samsung uvedie Exynos 8 Octa s vlastnou CPU a podporou najnovšej verzie LTE

Samsung uvedie Exynos 8 Octa s vlastnou CPU a podporou najnovšej verzie LTE

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., svetová jednotka v oblasti pokročilých polovodičových technológií, predstavuje najnovší prírastok do rodiny aplikačných procesorov s názvom Exynos 8 Octa 8890.

Tento čip je len druhým prémiovým aplikačným procesorom Samsung, ktorý je vyrobený 14-nanometrovou procesnou technológiou FinFET. Na rozdiel od predchodcu Exynos 7 Octa 7420 je Exynos 8 Octa prvý čipset, v ktorom je integrovaná vlastná CPU od spoločnosti Samsung s 64-bitovou ARMv8 architektúrou a najnovším LTE Rel. 12 Cat. 12/13 modemom.

Prémiová séria procesorov pre mobilné aplikácie Samsung Exynos tak získava novú úroveň výkonu.

„Exynos 8 Octa je špičkový aplikačný procesor pre mobilné zariadenia novej generácie. Potvrdzuje vedúce postavenie spoločnosti Samsung v oblasti mobilných technológií z hľadiska CPU, ISP, modemov a procesorov,“

hovorí Dr. Kyushik Hong, viceprezident pre System LSI marketing v spoločnosti Samsung Electronics, a dodáva:

„S našimi vlastnými CPU jadrami a najvyspelejšími LTE modemami na trhu zažijú zákazníci s mobilnými zariadeniami využívajúcimi Exynos 8 Octa novú úroveň mobilnej techniky.“

Exynos 8 Octa je prvým aplikačným procesorom spoločnosti Samsung, ktorý zahŕňa prémiové, na mieru vytvorené CPU jadrá založené na 64-bitovej architektúre ARMv8.

V porovnaní s Exynos 7 Octa tak poskytuje o viac než 30 % vyšší výkon a o 10 % vyššiu energetickú úsporu. Tento čip taktiež podporuje vylepšený heterogénny multiprocesing, takže efektívne využíva osem jadier (štyri vlastné a štyri ARM Cortex-A53), a tak poskytuje najvyšší výkon a energetickú efektivitu vo svojej triede.

Exynos 8 Octa je tiež prvým integrovaným jednočipovým riešením v prémiovej sérii procesorov spoločnosti Samsung, ktoré kombinuje aplikačný procesor a modem. Integruje najpokročilejší LTE Rel. 12 Cat.12/13 modem, ktorý umožňuje maximálnu rýchlosť sťahovania až 600 Mbps a rýchlosť nahrávania až 150 Mbps za pomoci agregácie pásma.

Vďaka tak vysokej prenosovej rýchlosti si používatelia Exynos 8 Octa užijú multimediálny obsah vo vysokom rozlíšení aj na cestách.

Jednočipovým riešením Exynos vybavuje Samsung svoje smartfóny strednej a vyššej kategórie. Je výhodné aj pre výrobcov originálnych zariadení, pretože znamená menší počet dielov a celkovo vyžaduje menší priestor v zariadení, čo prináša väčšiu flexibilitu pri konštrukcii.

Pre graficky náročné užívateľské hry a takmer skutočný pocit z virtuálnej reality využíva Exynos 8 Octa najnovší GPU od ARM s označením Mali-T880.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.