Home / technológie / smart hodinky / Samsung uzavrel partnerstvo s Nike

Samsung uzavrel partnerstvo s Nike

Spoločnosti Samsung a NIKE uzavreli partnerstvo, ktorého výsledkom bude možnosť využívať aplikáciu Nike+ Running v inteligentných hodinkách Samsung Gear S. Táto aplikácia využíva možnosti pripojenia hodiniek Gear S cez Bluetooth a 3G siete, a vôbec prvýkrát tak ich užívateľom umožní vychutnať si kondičný beh v poňatí spoločnosti Nike.

„S nadšením vítame aplikáciu Nike+ Running v portfóliu aplikácií určených pre inteligentné hodinky Samsung Gear S,“

uviedol Chan Woo Park, viceprezident tímu produktových stratégií mobilnej divízie spoločnosti Samsung Electronics a dodáva:

„Hodinky Samsung Gear S sú vďaka svojmu ergonomickému dizajnu, množstvu senzorov, podpore GPS a stupňu krytia IP67 dokonalým spoločníkom pre fitness a pri starostlivosti o svoje zdravie. Vďaka aplikácii Nike+ Running budú tieto hodinky pre používateľa pri behu ešte atraktívnejšie a užitočnejšie, lebo umožnia priamo na zápästí sledovať údaje o zabehnutých časoch aj vzdialenostiach, o plnení stanovených cieľov a dosiahnuté výsledky budú môcť jednoducho a počas niekoľkých sekúnd môcť zdieľať s priateľmi.“

Na inteligentných hodinkách Samsung Gear S bude aplikácia Nike+ Running už predinštalovaná, takže používatelia môžu nechať svoje telefóny doma a napriek tomu zaznamenávať zabehnuté trasy do mapy, sledovať svoj ​​pokrok a udržiavať si aj pri pohybe motiváciu stále pred očami.

Počas tréningu si kondiční bežci môžu kedykoľvek jednoduchým pohľadom na zápästie ľahko skontrolovať všetky informácie vrátane prejdenej vzdialenosti, času, tempa, tepovej frekvencie alebo nabehaných bodov NikeFuel. Aplikácia tiež obsahuje vstavaný hudobný prehrávač, ktorý bežcom umožňuje vyberať hudbu zo zoznamu skladieb jednoduchým poklepaním. GPS prijímač, ktorý je integrovaný do hodiniek Samsung Gear S, bežcom umožní kontrolovať trasu a rýchlosť.

„Aplikácia Nike+ Running mení spôsob, akým ľudia vnímajú šport. Motivuje bežcov, aby behali ďalej, rýchlejšie a častejšie tým, že vedie záznamy o ich športových výkonoch, oslavuje ich úspechy, podporuje individuálny tréning a umožňuje súťažiť s priateľmi a zdieľať behy na sociálnych sieťach,“

uviedol Adam Roth, viceprezident Nike Global Running Brand Marketing.

„Využívanie našej aplikácie v hodinkách Samsung Gear S umožňuje väčšiemu počtu bežcov pripojiť sa ku komunite Nike+ a využívať výhody tejto skvelej služby.“

Od svojho uvedenia na trh v roku 2006 dáva Nike+ Running bežcom možnosť sledovať, merať, zdieľať a porovnávať svoje behy s globálnou komunitou športovcov. Aplikácia Nike+ Running využíva technológiu GPS na mapovanie behov, poskytuje štatistiky o okamžitej rýchlosti a vzdialenosti a o bežeckých úspechoch užívateľov. Ponúka zábavné motivačné funkcie ako Nike+ Challenges, pozdravy od priateľov, zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach, živé audio ohlasy a možnosť výberu hudby.

Funkcia Nike+ Coach ponúka komplexné tréningové programy, ktoré bežcom pomáhajú pripraviť sa na preteky. Členovia komunity Nike+ Running po celom svete majú na svojom konte už vyše 1,5 miliardy ubehnutých kilometrov.

zdroj: Samsung.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.