Home / online biznis / Vyskúšajte nové golfové ihriská

Vyskúšajte nové golfové ihriská

Nie ste športový typ a nemáte radi výkonnostné športy, ale predsa by ste sa chceli nejakému venovať? V tom prípade je pre vás golf ako stvorený. Hra, ktorú miluje mnoho ľudí po celom svete, môže do svojich osídiel strhnúť aj vás. Ak sa teda necháte.

Čím je golf taký výnimočný? Jeden z dôvodov je ten, že sa pri hre nemusíte cítiť obmedzovaný. Pri skončení letnej sezóny sa golfu vôbec nemusíte vzdať. Práve naopak, môžete navštíviť indoorové ihriská či pokračovať aj naďalej vonku za chladného počasia.

V jesennom období sa však bez teplého golfového oblečenia nezaobídete. Ľahké športové oblečenie vám dodá nielen šmrnc či eleganciu, ale je zároveň aj praktické. Pri hre golfu vám nebude prekážať, čo je jednou z vecí, ktoré sú najdôležitejšie. Aj pri malom zaváhaní či nepohodlnosti vaša golfová loptička môže poletieť kamsi do neznáma a minúť tak cieľ.

golf

Aké poznáme typy ihrísk?

Každé golfové ihrisko je skutočne veľmi špeciálne a unikátne, a teda na svete skutočne nenájdete dva ihriská, ktoré by boli rovnaké. Existuje ich hneď niekoľko druhov.

Ihriská na pobreží známe ako takzvané links ihriská. Ide o jeden z najstarších typov ihrísk, ktoré pochádzajú z Anglicka a Škótska. Pôda na týchto ihriskách nie je úrodná. Nájdete tam rôzne prekážky v podobe piesočných dún, či vodných prekážok a na rozdiel od iných typov sa tam nevyskytujú skoro žiadne stromy.

V minulosti išlo práve kvôli ich zásadným vlastnostiam o veľmi populárne ihriská. Dôvodom bolo, žena teréne sa pracovalo iba manuálne a do športu sa toľko neinvestovalo. Hráči ich považovali za výzvu kvôli nepravidelne pokosenej tráve, ktorá bola na niektorých miestach vysoká či inde zas málo pestovaná (tzv. rafy).

Ďalším z úskalí je taktiež vietor spôsobujúci taktiež nie veľmi malé problémy. Jeho sila sa v priebehu hry mení, čo jej dodáva omnoho väčšiu nepredvídateľnosť.

Parkland alebo parkové ihriská sú akýmsi typom vnútrozemského ihriska, kde sa vyskytujú úzke pásy hustej zelenej trávy a mnoho stromov.

Púštne ihriská – desert sa stali novinkou posledných rokov a sú slávne hlavne v USA a oblasti stredného východu. Starostlivosť o nich je náročná, pretože vyžadujú neustále vysokú mieru závlahy. Niektorí tvrdia, že nemennosť terénu a skoro žiaden presun z miesta na miesto ničia pôžitok z hry a neakceptujú princíp golfovej architektúry. Napriek týmto poznámkam sú však ľuďmi vyhľadávané a oceňované.

Ihrisko na ľade a snehu – snow, ice – Aj takéto ihriská na svete existujú. Môžete ich nájsť v Argentíne na najjužnejšom cípe či vysoko na severe, nad severným polárnym kruhom. Golf sa hráva aj na Islande či na samotnej Aljaške. Zážitok z hry na snehu láka hráčov zo všetkých kútov sveta. Okrem zmien prostredia a prechodu zo žiarivo zelenej na bielu, vám tieto ihriská dajú úplne iný pohľad na celý golf.

Na čo by ste sa predtým, ako sa vyberiete na cestu za novým dobrodružstvom, mali zamerať, je vaša golfová výbava. Práve s golfovým bagom bude váš presun o poznanie jednoduchší. Ak si zaobstaráte stand bag s nožičkami, môžete ho kedykoľvek postaviť na zem. Váhovo je ľahší a bez problémov si ho vyložíte na plecia.

Jeho nevýhodou býva, že ma obvykle menší počet vreciek a je menší aj priestor na palice. Cart bag má zas na druhej strane mnoho vreciek a priehradiek, avšak postaviť ho môžete len na vodorovnú betónovú plochu.

Ďalším pomocníkom pri hre je golfový vozík, ktorý vám vaše golfové vybavenie pomôže z jednej strany ihriska na tú druhú prepraviť bez najmenších ťažkostí. Zakúpiť si môžete vozík dvojkolesový, ktorý je najlacnejšou variantou či vozík trojkolesový. Ten je síce drahší, ale omnoho viac stabilný a ľahší na ovládanie.

Poslednou možnosťou je elektrický golfový vozík, ktorý je síce zo spomínaných najdrahší, ale jeho životnosť je najdlhšia.

Pusťte sa teda do prípravy a spríjemnite si tak cestu aj samotnú hru.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.