Home / technológie / Štyri odpovede na otázku: Prečo je dobré začať s programovaním?

Štyri odpovede na otázku: Prečo je dobré začať s programovaním?

Aby nezleniveli svaly, treba sa hýbať. A aby nezlenivel mozog, je dobré, ak sa človek neustále vzdeláva. Ideálne v obore, kde okrem záujmu hrá rolu aj perspektíva. A tú v oblasti IT netreba dlho hľadať. Napríklad také programovanie. Prečo je dobré, aby ste sa mu začali venovať?

Budete môcť zefektívniť svoj život

Ľudský mozog údajne pracuje len na 10% svojich možností. Viete si predstaviť, aké úžasné veci by mohli vzniknúť, ak by sa ho podarilo využívať naplno? Podobnú situáciu ale zažívajú ľudia aj v súvislosti s počítačmi a technikou ako takou.

Máme doma počítače, tablety, telefóny, dokážeme ich využívať, no zďaleka nie úplne. Je to ako keď otvoríte knihu, no neviete čítať ani písať. Programovanie je jazykom budúcnosti, ktorú žijeme už dnes.

Získate väčšiu cenu na trhu práce

Stať sa konkurencieschopným na trhu práce, to chce byť v správny čas na správnom mieste a.k.a. venovať sa niečomu perspektívnemu. A ak IT odvetviu niečo nechýba, tak je to práve perspektíva, ktorá nepozná hraníc.

Programovacie jazyky sú zrozumiteľné pre celý svet, veď Java či C++ beží na rovnakých princípoch u nás, v Číne aj v Amerike. Teraz, možno viac ako inokedy platí: koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.

Budete nútení na sebe pracovať

Ak už raz nabehnete na IT vlnu, vplyvom situácie jednoducho budete nútení stále na sebe pracovať. Vývoj totiž nespí a to, čo bolo včera prevratnou novinkou, je dnes už len ďalšou etapou v histórii. Samozrejme, obrazne povedané.

V každom prípade, IT a programovanie je skvelou voľbou pre všetkých, čo nechcú so svojimi schopnosťami stagnovať na jednom mieste. Nepodceňujte kurzy Microsoft Office, môžu vás totiž naučiť veľa nových vecí.

Môžete sa stať nezávislým

Pevný pracovný čas a miesto sú momenty, ktoré sa z mnohých povolaní vytrácajú. Veľa ľudí zamestnaných v IT priemysle to dobre poznajú.

Ak je aj pre vás pružná pracovná doba a home office dostatočným argumentom na zmenu povolania, vrhnite sa do sveta informačných technológií. Nezabudnite  však IT kurzy prepájať so samovzdelávaním. Robiť niečo najviac ako konkurencia – len to vás môže posunúť ďalej.

 

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.