Home / online biznis / eshop / Spánok ako v bavlnke: Viete, od čoho závisí?

Spánok ako v bavlnke: Viete, od čoho závisí?

To, či sa vám bude dobre alebo naopak zle spať, závisí od mnohých faktorov. Ak túžite po výdatnom, nerušenom spánku, mali by ste sa naň pripraviť ideálnymi podmienkami. Nie je to nič ťažké, stačí sa zamerať na našich pár rád.

1. Pred spaním sa vyhýbajte ťažkým jedlám

To, ako sa vám bude usínať a spať, záleží aj na tom, aká bola vaša večera. Je všeobecne známe, že spánku neprospievajú mastné a ťažké jedlá, ani hŕba sacharidov, či rôzne kalorické bomby. Ak chcete mať nerušený spánok, stavte na ľahký šalát, prípadne syr cottage so zeleninovou oblohou alebo šťavnatú polievku z rajčín.

Jedlo jedzte pomaly, a nepreháňajte to s veľkosťami porcií. Mali by ste jesť maximálne dve – tri hodiny pred tým, ako idete do postele a nemali by ste byť príliš sýti.

2. V spálni by mal byť vyvetraný, svieži vzduch

Mnohí vetrajú predtým ako si to namieria do postele, automaticky. Správne. V miestnosti, kde sa chystáte spať, by mal vládnuť čerstvý vzduch. Skúšali ste aromaterapiu? Aj vás dokáže správnenaladiťna oddych a pomôže zmyslom vydýchnuť si, vďaka čomu sa zobudíte svieži a plní energie.

3. Večer na prácu nemyslite

Nie, nemusíte si pred spaním listovať, kto čo nové, ani vybavovať pracovné záležitosti, ktoré vás zbytočne len rozrušia. Nechajte ich na ráno, spánok prednosť pred prácou počká aj do ďalšieho dňa.

Takisto nechajte mobilný telefón v inej izbe ako spíte, jeho vlnenie by vás tiež zbytočne budilo. V spálni by ste nemali pozerať ani televíziu alebo pracovať na počítači. Táto miestnosť slúži výslovne len k životodarnému spánku.

4. Doprajte si bylinkový čaj alebo pohár teplého mlieka

Dokážu vás upokojiť a príjemne naladiť na spanie. Skúste odvar z medovky, materinej dúšky alebo levandule. Aj teplé mlieko s medom splní úlohu prírodného sedatíva, nechajte sa ním priviesť do hladiny alfa.

5. Dbajte na kvalitnú posteľ

Základom kvalitných a pohodlných postelí kvalitné matrace, o tom niet pochýb. Mali by ste ich preto vyberať s citompodľa toho, či potrebujete mäkší, tvrdší, ortopedický alebo napríklad antialergický. Nezabudnite ani na rošty do postele – tie sa tiež starajú o váš rozprávkový spánok. Kombináciou kvalitného roštu a matraca docielite oddych, vďaka ktorému sa ráno budete budiť ako znovuzrodení!

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.