Home / technológie / Podľa čoho vyberať tonery do tlačiarne?

Podľa čoho vyberať tonery do tlačiarne?

V prípade, že doma alebo vo firme často používate tlačiareň, nákup nových tonerov sa stal vašou bežnou rutinou, skoro ako nákup potravín.

Tak isto sa stalo rutinou aj pravidelné hľadanie čo najlacnejších tonerov, keďže v niektorých prípadoch sú cenové rozdiely dosť výrazné.

Originál zoženiete ľahko, ale zároveň draho

Pri výbere tonerov máte z hľadiska pôvodu na výber z troch kategórií. Prvou sú originálne tonery priamo od výrobcu tlačiarne, napríklad tonery Canon.

Originálne tonery bývajú spravidla najdrahšie, ale zároveň vám výrobca garantuje kvalitu tlače rovnakú akú ste dosahovali s pôvodnými tonermi, ktoré ste kúpili spolu s tlačiarňou.

A taktiež si môžete byť istý, že nájdete vhodné tonery, nech máte akúkoľvek tlačiareň.

Spôsoby ako ušetriť

V prípade, že chcete ušetriť, máte k dispozícii alternatívne tonery. Často označované aj ako kompatibilné. To sú tonery kompatibilné s danou tlačiarňou, vyrába ich však iný výrobca.

V závislosti od výrobcu môže kolísať aj kvalita, avšak množstvo výrobcov vyrába tonery, ktoré sa kvalitou vyrovnajú tým originálnym. Cenovo ale zvyknú byť podstatne lacnejšie.

Hlavnou nevýhodou môže byť, že nie na každý model tlačiareň nájdete aj kompatibilné tonery.

Je preto dobré nato myslieť pri kúpe tlačiarne a skúsiť si najskôr zistiť, či budete na vašu novú tlačiareň vedieť zohnať lacnejšie kompatibilné tonery.

Ďalšou možnosťou ako pri pravidelnom nákupe tonerov šetriť, je využívanie repasovaných tonerov. To sú také, ktoré už boli aspoň jedenkrát použité, ale boli opäť naplnené.

Teoreticky by ste tak na každý model tlačiarne mali byť schopný nájsť repasované tonery. Opäť kvalita môže záležať od zdroja, ale vo všeobecnosti platí, že repasované tonery sú pred uvedením do predaja otestované.


  • Zdroj obrázka: anutin / Shutterstock.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.