Home / technológie / Samsung sprístupňuje nové čipy 5G RFIC pre komerčné využitie

Samsung sprístupňuje nové čipy 5G RFIC pre komerčné využitie

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila sprístupnenie svojich 5G RF integrovaných obvodov (RFIC) pre komerčné využitie. Tieto čipy sú kľúčovými komponentmi produkcie a komercializácie novej generácie základňových staníc a ďalších produktov umožňujúcich rádiové vysielanie.

„Samsung niekoľko rokov pracoval na vývoji rôznych typov základných technológií kompatibilných s 5G RFIC,“

uviedol Paul Kyungwhoon Cheun, výkonný viceprezident a riaditeľ tímu vývojárov novej generácie komunikačných technológií spoločnosti Samsung Electronics.

„Sme nadšení, že konečne môžeme dať všetky dieliky skladačky dohromady a oznámiť tento dôležitý míľnik na ceste ku komerčnému využitiu 5G siete. Bude to hrať dôležitú úlohu v nadchádzajúcej revolúciu v oblasti pripojenia.“

Samotné čipy RFIC sú navrhnuté s cieľom posilniť celkový výkon 5G prístupových jednotiek (5G „základňových staníc“) a silný dôraz je kladený najmä na vývoj lacných, vysoko efektívnych a kompaktných foriem. Každé z týchto kritérií bude hrať zásadnú úlohu pri zaistení sľubného výkonu 5G siete.

Čipy RFIC sú vybavené zosilňovačom pre vysoký príjem/vysokú účinnosť, pričom túto technológiu predstavil Samsung už v júni minulého roka. Vďaka tomu môže čip poskytnúť väčšie pokrytie v pásme milimetrových vĺn (mmWave), čím prekonáva jednu zo zásadných výziev vysokofrekvenčného spektra.

Súčasne sú RFIC čipy schopné výrazne zlepšiť prenos a príjem. Dokážu redukovať šum fázy vo svojom operačnom pásme a sprostredkovať čistejší rádiový signál dokonca aj v hlučnom prostredí, kde by strata kvality signálu inak rušila vysokorýchlostnú komunikáciu.

Dokončený čip je kompaktnou reťazou 16 nízko stratových antén, ktoré ďalej rozširujú celkovú účinnosť a výkon.

Čipy budú najprv využívané v pásme 28 GHz mmWave, ktoré sa veľmi rýchlo stáva primárnym cieľom pre prvú 5G sieť na trhoch U.S.A., Kórey a Japonska. Teraz sa Samsung zameriava hlavne na komerčné využitie produktov schopných fungovať v 5G sieti, prvé z nich by mali byť predstavené začiatkom budúceho roka.

Samsung predstavil nové RFIC čipy na workshope venovanému 5G mobilným technológiám, ktorý sa konal v kórejskom Inštitúte komunikačných a informačných vied. Spoločnosť tu prezentovala podrobnosti vývoja a výhody nových čipov a načrtla svoj plán vývoja produktov, ktoré užívateľom sprístupnia novú 5G sieť.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.