Home / PR / Špecialistov na s.r.o. si vyberajte dôsledne

Špecialistov na s.r.o. si vyberajte dôsledne

Na trhu existuje veľké množstvo odborníkov, ktorí sa špecializujú na kúpu a predaj s.r.o. a služby s uvedeným spojené. Jedným z najprofesionálnejších odborníkov na kúpu a predaj s.r.o. je spoločnosť Companies Solutions z Bratislavy. Spoločnosť vznikla v roku 2015, ale je spojením tých najlepších odborníkov z daných oblastí.

Vo svojich začiatkoch mala spoločnosť vo svojom portfóliu všetky služby, ktoré sú potrebné k fungovaniu spoločností, najmä s.r.o.. Previedla vás procesom od založenie spoločnosti až po prípadný predaj. Hlavnou špecializáciou bolo založenie s.r.o.,  kúpa s.r.o., predaj s.r.o., zmeny v Obchodnom zákonníku, offshore spoločnosti, ready made spoločnosti a zakladanie virtuálnych sídiel.

V súčasnosti má spoločnosť zložené portfólio najmä z činností: kúpa s.r.o. a predaj s.r.o. a poskytovanie virtuálnych sídiel.

Kúpa a predaj s.r.o.

Existuje viacero dôvodov, kedy si uvedomíte, že chcete rozbehnúť vlastné podnikanie. Dôvody sú rôznorodé. Máte skvelú a jedinečnú myšlienku alebo nápad. Alebo ste dostali obchodnú príležitosť, ktorá sa neodmieta. Alebo kupujete väčší majetok a chcete si uplatniť odpočet DPH.

Alebo si skrátka len uvedomíte, že to čo na vás zarába váš zamestnávateľ môžete zarábať sami. Spôsobov ako založiť spoločnosť je viacero. Ako prvé sa musíte rozhodnúť o forme podnikania. Najjednoduchším spôsobom je založiť si živnosť, ale z dlhodobého hľadiska je to aspoň na začiatok určite s.r.o.

Založiť spoločnosť si môžete svojpomocne, s pomocou odborníkov alebo ako najjednoduchší variant – môžete si ju kúpiť. Každý variant má svoje výhody, ale aj nevýhody. Asi najdôležitejšie je, či už ste niekedy podnikateľom boli alebo nie. Začínajúci podnikatelia založenie spoločnosti nechávajú na profesionálov. Naopak, tí skúsenejší si radšej vyberú formu kúpy s.r.o.

Kúpa s.r.o. ušetrí náklady najmä vo forme času, ktorí sa dá efektívne zužitkovať už priamo na danú činnosť samotného podnikania. Preto toto prenechajú na profesionálov akými sú aj ľudia z Companies Solutions.

“Klientovi poradíme s výberom vhodnej spoločnosti a zabezpečíme všetko potrebné, aby mohol začať rovno podnikať. Zaručíme sa mu, že celý proces prebehne bez komplikácií a behom 10 – 14 dní môže začať naplno fungovať”

uvádza Zdenko Plank zo spoločnosti Companies Solutions.

Virtuálne adresy

Podľa Obchodného zákonníka je sídlom podnikania právnickej osoby adresa, ktorá je ako sídlo zapísaná v Obchodnom registri. Takisto je potrebné preukázať, že právnická osoba má k tomuto sídlu vlastnícke právo alebo minimálne užívacie právo. Pri nových firmách však toto niekedy môže byť problémom.

Buď nehnuteľnosť nevlastníte alebo viete, že sa budete sťahovať. Alebo vám jednoducho len majiteľ nedal súhlas k užívaniu priestoru na podnikanie. Bez sídla podnikať síce nemôžete, ale máte možnosť využiť virtuálne adresy. Virtuálna adresa alebo sídlo je miesto, ktoré máte prenajaté a sú s ním spojené základné administratívne služby.

Väčšina virtuálnych sídiel ponúka: lukratívnu adresu, väčšinou v centre mesta, označenie spoločnosti a úkony spojené s poštou. Spoločnosť Companies Solutions ponúka navyše aj možnosť telefónnych a faxových služieb, takisto vám v prípade potreby zabezpečí rokovaciu miestnosť, ak ste sa potrebovali stretnúť s klientom osobne.

Využívanie virtuálnych sídiel má veľa výhod, o ktorých si môžete prečítať niečo v článku tu alebo tu.

Na čo si dať pozor pri výbere spoločnosti, od ktorej kupujete s.r.o. alebo prenajímate virtuálne sídlo?

V prvom rade si pozrite stránku danej spoločnosti. Ako funguje a či má referencie. Ak ich nemá, tak si ich vypýtajte. Pri výbere adresy virtuálneho sídla si overte, či skutočne daná adresa existuje. Všimnite si na stránke spoločnosti najčastejšie otázky a pokiaľ nenájdete odpoveď, radšej sa opýtajte – aby ste predišli zbytočným nedorozumeniam.

 

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.