Home / SEO / Najlepší SEO plugin pre WordPress

Najlepší SEO plugin pre WordPress

WordPress je najpoužívanejší free CMS, či už pre tvorbu prezentačných webov alebo blogov. Jeho najväčšou výhodou je intuitívne ovládanie a hlavne dostupnosť veľkého množstva pluginov. Vôbec nemusíte byť programátor na to, aby ste vytvorili peknú a funkčnú webovú stránku.

Taktiež nemusíte byť SEO špecialista na to, aby spĺňala základné SEO parametre.

Výhody SEO pluginov

Na internete nájdete množstvo pluginov, ktoré vám pomôžu nastaviť on-page SEO na vašom webe. Ich najväčšie výhody sú:

 • Pohodlná práca s nastavovaním SEO parametrov na celom webe. Nezáleží, či má váš web jednu podstránku alebo sto. Nastavenia sa aplikujú naprieč celou webovou stránkou.
 • Automatické vytváranie sitemapy.
 • Kontrola správneho nastavenia SEO parametrov a upozorňovanie v prípade problémov.

Pozor na nástrahy  

SEO pluginy, respektíve pluginy ako také, majú aj svoje nevýhody:

 • Zvyšujú riziko napadnutia stránky. Hackeri totiž môžu využiť známe bezpečnostné diery v pluginoch. Tieto sa objavujú hlavne ak neudržiavate plugin aktuálny. Preto je dôležité sledovať aktualizácie všetkých pluginov a vždy ich povoliť.
 • Niektoré pluginy nefungujú súčasne. Keď nainštalujete alebo aktualizujete jeden, môže sa vám stať, že druhý prestane správne fungovať.
 • Google po posledných zmenách v SERP-e už nepočíta počet znakov v nadpise (title) alebo v popise (description). Namiesto toho zobrazuje určitý obmedzený počet pixelov. Avšak väčšina SEO pluginov stále počíta description a title na znaky a nie na pixeli.
 • Mnohé pluginy stále obsahujú pole na vypĺňanie kľúčových slov, ktoré je dnes už zbytočné.
 • Žiadny zo SEO pluginov neposkytuje možnosť komprimácie generovaných výstupov.

Ako si vybrať

Ak si dáte vyhľadávať medzi pluginmi výraz SEO, nájde vám množstvo výsledkov. Ktorý si vybrať? Dlhú dobu bol najpoužívanejší All in one SEO pack. To však len do času, kým prišiel WordPress SEO by Yoast.

Najlepší SEO plugin

WordPress SEO by Yoast je najpoužívanejším pluginom, ktorý jednoznačne odporúčame aj my. O jeho kvalitách svedčí aj to, že má najviac pozitívnych hodnotení zo všetkých SEO pluginov a celkovo patrí k 4. najviac používanému pluginu pre WordPress.

Čo dokáže:

Plugin umožňuje veľmi jednoduchú úpravu a nastavenie základných SEO parametrov, ako sú nadpis alebo popis. Upozorní vás, pokiaľ sú vaše nastavenia nesprávne.

websupport_seo_blog1

Ďalšie funkcie sú:

 • Obsahuje možnosť verifikovať sitemapu pre vyhľadávače, takže sa to nemusíte robiť manuálne.
 • Súčasťou pluginu je možnosť vytvoriť breadcrumb navigáciu a prispôsobiť ju špecifickým SEO potrebám.
 • V prípade, že nechcete, aby niektorú vašu stránku Google indexoval alebo potrebujete nastaviť kanonizáciu, poskytuje plugin funkcie Robots meta configuration a Canonical.
 • Priamo v plugine si tiež môžete upravovať Robots.txt a .htaccess.
 • Obsahuje možnosť od rovnakého vývojára dokúpiť a doinštalovať rozšírenia na SEO pre mapy, videá a Google News.

websupport_seo_blog2

Tiež si môžete nastaviť údaje vrátane obrázka pri zdieľaní na sociálnych sieťach.

wordpress_seo_ blog3

Užitočné (hlavne pre začiatočníkov) sú taktiež analýzy.

wordpress_seo_blog4

Vždy aktuálny a fungujúci plugin

Na rozdiel od väčšiny SEO pluginov je tento neustále aktualizovaný. Okolo Wodpress SEO by Yoast sa „zozbierala” komunita vývojárov, ktorí pri každom update WordPress-u overujú jeho kompatibilitu. V prípade, že niečo nefunguje, urýchlene vydajú update, ktorý problém rieši. Toto sa väčšinou udeje ešte v ten deň, ako vyjde samotný update WordPress-u.

Popularita pluginu tiež spôsobila to, že aj ostatní vývojári pri tvorbe svojich vlastných pluginov myslia na Yoast. Nové pluginy navrhujú tak, aby nerobili problém pri zapnutých oboch pluginoch naraz.

Dokonca navrhujú nové pluginy riešiace kompatibilitu medzi dvoma pluginmi, ktoré spolu nefungovali. Napríklad  qTranslate je často používaný na vytváranie jazykových mutácií. Po jeho zapnutí však nefungoval Yoast správne. Preto niekto z komunity vytvoril Yoast SEO fix for qTranslate.

Tento jeden plugin teda spoľahlivo pokrýva všetky základné, ako aj pokročilé SEO nastavenia na vašom webe a vďaka jeho popularite sa nemusíte báť aktualizácií ani používaní ďalších pluginov.

Máte tip na iné pluginy, ktoré pomáhajú SEO? Podeľte sa o ne v komentároch pod článkom.

 • autor článku: Júlia Micháleková
 • zdroj: websupport blog
 • titulný obrázok: pixabay.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.