Home / zaujímavosti / Mechanické prídavné zariadenia, ktoré vylepšia každý VZV

Mechanické prídavné zariadenia, ktoré vylepšia každý VZV

Vysokozdvižné vozíky (VZV) neodmysliteľne patria k mnohým firmám, v ktorých je potrebné manipulovať s bremenami, na ktoré ľudské svaly, či menšia manipulačná technika nestačia.

Ide o všestranných pomocníkov, ktorých je naviac možné rôzne vylepšiť mechanickými prídavnými zariadeniami, čím sa stanú ešte užitočnejšími.

Jednoduché, ale praktické predĺženia vidlíc, či žeriavové ramená a zhrňovacie radlice

Medzi najčastejšie využívané prídavné zariadenia patria predĺženia vidlíc. Sú jednoduché, ale veľmi užitočné ak potrebujete manipulovať s väčším nákladom. Umožňujú aj vykladanie kamiónov len z jednej strany.

K prídavným zariadeniam však patria aj také, ktoré oveľa viac menia spôsob používania VZV. K takýmto môžeme zaradiť napríklad žeriavové ramená a žeriavové závesy, s ktorými sa vysokozdvižné vozíky stávajú ešte viacúčelovejšími.

Mimochodom, vedeli ste, že vysokozdvižný vozík môže pomôcť aj so zimnou údržbou areálu firmy? Stačí naň pripojiť zhrňovaciu radlicu, nezabudnúť kvalitné snehové reťaze a odpratávanie snehu bude oveľa jednoduchšie.

Takéto zhrňovacie radlice nájdu využitie aj v prevádzkach, v ktorých je potrebné odhŕňať rôzny sypký materiál.

Lopaty, tŕne aj montážne plošiny

Ak spomínané sypké materiály treba nielen odhŕňať, ale aj premiestňovať, na tento účel poslúži praktická lopata na VZV. V ponuke sú v mechanickom alebo hydraulickom prevedení a odlišujú sa aj objemom a nosnosťou.

Pre prepravu tovarov so stredovou dutinou, či iným otvorom, napríklad kobercov, sú ideálne nosné tŕne, či nosné čapy. Samozrejme aj tieto prídavné zariadenia sa vyrábajú v rôznych rozmeroch a prevedeniach, aby vyhoveli každému.

Zaujímavým prídavným zariadením, ktoré rozšíri použiteľnosť vysokozdvižných vozíkov, je aj montážna plošina.

Ako rôzne ďalšie mechanické prídavné zariadenia aj montážnu plošinu na VZV je možné jednoducho nasunúť na nosné vidlice a po skončení používania opätovne odložiť bez akýchkoľvek ťažkostí.


  • Zdroj obrázka: Monkey Business Images / Shutterstock.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.