Home / online biznis / homeworking / Všestranné magnety

Všestranné magnety

Aj vy si myslíte, že s magnetom sa dá stretnúť len v školských laviciach alebo vo vedeckej oblasti? Presvedčíme vás o opaku. Magnet zabaví vaše deti a podá pomocnú ruku všetkým domácim majstrom.

Predaj magnetov pre rôzne odvetvia

Pod slovom magnet si predstavte desiatky rôznych tvarov a typov magnetov. Niektoré druhy magnetov nájdu využitie v priemyselných odvetviach, v strojoch, pri montáži, iné majú svoje špecifické poslanie v domácnosti – pripínajú nám odkazy na chladničku, uzamykajú diáre, udržia na stole obrus.

Kancelárske magnety sú schopné pripnúť podstatne väčšiu hrúbku papierov ako bežné okrúhle magnety, ktoré poznáte zo školského prostredia. Nápaditý tvar pripomínajúci hraciu figúrku uľahčuje manipuláciu a z magnetu sa zároveň stáva výrazný kancelársky alebo i bytový doplnok. Pripínať odkazy však nemusíte iba na chladničku alebo na klasickú čiernu magnetickú tabuľu.

Aktuálnym hitom sú sklenené magnetické tabule, ktoré sa dočkali i prestížneho ocenenia v kategórii interiérového dizajnu. Podfarbené tvrdené sklo je malým dizajnérskym dielom a príjemne osvieži každú kanceláriu, chodbu, pracovňu i detskú izbu.

Odkazy si na tabuľu uchytávate prostredníctvom extra silných magnetov a píšete na ňu kriedovými perami.

Azda i pre výhodnú cenu za jeden kilogram sú najvyhľadávanejšie feritové magnety, ktoré vám len tak ľahko nezhrdzavejú. V predajniach s magnetmi sa stretnete aj s produktmi z neodymu.

Menšie kvádre sa hodia do uzatváracích mechanizmov, väčšie udržia náradie alebo separujú nežiaduce prvky. Ploché kotúčové magnety zasa uzavrú dvierka skrinky, aktovku či poznámkový blok. Magnetické kruhy potešia všetkých, čo doma vytvárajú šperky, ale vhodné sú tiež na pripínanie sieťok proti hmyzu.

Existujú aj extra silné magnety, ktoré sú schopné uniesť až šesť ton, a to bez prívodu elektrickej energie. S ľahkosťou zodvihnú oceľové a železné bremená v skladoch či pri stavbách. Magnety na predaj v rôznych tvaroch a veľkostiach na rozmanité účely nájdete už aj na internete s praktickými radami a tipmi na ich používanie.

S magnetmi je zábava

Predajcovia magnetov, prihliadajúc na vlastnosti magnetov, sa pustili do vytvárania špecifických tvarov magnetov, ktoré by sa dali použiť napríklad aj ako kúsky do stavebnice. Magnety tak už nenájdete len v priemyselnej a kancelárskej oblasti, ale i v izbe vašich detí. Konečne nebudú sedieť pred televízorom alebo pri tablete, ale miesto toho popustia uzdu svojej fantázii a vrhnú sa do vytvárania dvoj- alebo trojrozmerných stavieb.

Neodymové gule, guľôčky a kocky rozvinú ich kreativitu a predstavivosť a umožnia deťom vytvárať rozmanité stavby či avantgardné sošky. Aj na základe hry sa teda môžu zoznámiť s účinkami magnetickej sily. Máloktorý dospelý dokáže odolať a pustí sa do stavby spolu so svojimi ratolesťami.

V niklovom, čiernom, striebornom alebo zlatom prevedení vyzerajú kúsky stavebnice skutočne elegantne, a tak sa svoje dielko nemusíte hanbiť ani vystaviť na poličke. S magnetmi určenými na hru zažijete množstvo zábavy a odpútate sa od stereotypu.

Ak už dlhšie premýšľate o originálnom darčeku, práve ste našli riešenie vašej dilemy.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.