Home / technológie / cloud / Zdieľajte svoju prácu a dáta. Odkiaľkoľvek a cenovo dostupne

Zdieľajte svoju prácu a dáta. Odkiaľkoľvek a cenovo dostupne

Synology uvádza na trh svoj najnovší produkt DiskStation DS116. Tento 1-šachtový NAS server vyzbrojený dvojjadrovým procesorom a výnimočnou vlastnosťou prenosu šifrovaných dát je skvelou voľbou pre domáceho používateľa či menšie pracovné skupiny, ktoré hľadajú cenovo orientované riešenie s výnimočnými funkcionalitami vrátane zdieľania dát, kolaboračných nástrojov a ďalších.

„DS116 je skvelou voľbou pre domácich používateľov a menšie kancelárie,“

povedal Jason Fan, produktový manažér spoločnosti Synology Inc.

„Užitočné softvérové balíky zahŕňajú všetko, čo potrebujete na zvýšenie efektivity práce a na zlepšenie vášho každodenného pracovného rytmu. NAS riešenia od Synology ponúkajú robustný súborový manažment, takže dáta môžete poľahky zdieľať, pristupovať k nim zo vzdialených miest, synchronizovať údaje medzi počítačom, mobilom či tabletom a zároveň môžete integrovať verejné cloudové úložné riešenia do jediného rozhrania – tým všetkým prispejete k zvýšeniu dynamiky vášho pracovného prostredia.“

DS116 je vyzbrojený 1,8 GHz dvojjadrovým procesorom, ktorý ponúka prenosové rýchlosti do 112 MB/s pri zápise a do 111 MB/s pri čítaní.

Synology_DS116_02

Navyše ponúka dedikované hardvérové šifrovanie, čím DS116 výrazne zvyšuje výkon aj pri prenose šifrovaných dát a to až na úroveň 112 MB/s pri čítaní šifrovaných dát a 93 MB/s pri zápise šifrovaných dát – čo znamená 241 % resp. 364 % zvýšenie výkonu v porovnaní s predchodcom.

Ďalej je tu dvojica portov USB 3.0, ktorá umožňuje rýchly prenos dát k širokému portfóliu externých zariadení. A pri tomto všetkom spotrebuje DS116 iba 10,68 W energie pri prístupe k dátam a iba 6,28 W energie v režime hibernácie pevných diskov.

DS116 využíva operačný systém DiskStation Manager (DSM), najvyspelejší a najintuitívnejší operačný systém pre sieťové úložné riešenia a ponúka široké portfólio aplikácií od záložných riešení cez streamovanie multimédií až po kolaboračné riešenia.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.