Home / online biznis / Zariaďte si svoj domov pohodlne a online

Zariaďte si svoj domov pohodlne a online

Všetko je po prvý krát a zariaďovanie domova je výnimočná udalosť. Preto by sa k nej aj malo výnimočne pristupovať. Žijeme predsa v 21. storočí, tak to treba aj využiť.

Výber vhodného nábytku záleží od 2 faktorov – dostupný rozpočet a vkus. S tým prvým vám žiaľ nepomôžeme. Na vkus vám však vieme poradiť s inšpiráciou.

Český startup Biano pôsobí ako katalóg inšpirácii bývania. Obsahuje tisícky inšpirácii a spolupracuje s desiatkami eshopov a dizajnérov, u ktorých môžete rovno nakúpiť, resp. ich osloviť. Biano navyše pôsobí už aj na Slovensku a poskytuje rovnaké služby ako u susedov.

Obývačka

Pri zariaďovaní obývačky je hlavné to, aby poskytovala pohodlie. Úložný priestor musí byť predovšetkým praktický. Je potrebné premyslieť si, akú atmosféru sa budete snažiť v izbe navodiť, čo presne chcete zdôrazniť a čo schovať. Nezabudnite na farbu stien.

Tmavší nábytok potrebuje najsvetlejšie odtiene, biela súprava si naopak môže dovoliť vyskúšať farby ako je fialová alebo sivá. Béžový nábytok sa zas hodí k bielej stene.

Spálňa

Spálňa predstavuje najsúkromnejšiu miestnosť v celom vašom byte alebo dome. Kvalita zariadenia spálne vplýva na spánok, preto sa neodporúča spálňu preplniť.

Pokiaľ máte v spálni zriadený svoj pracovný kút, vhodne ho oddeľte. Jednotlivé steny by mali mať upokojujúce farby, ako je modrá alebo zelená.

Kuchyňa

Úložné a pracovné priestory spolu so spotrebičmi je potrebné rozmiestniť tak, aby bolo vždy všetko po ruke. Chladničku umiestnite, čo najďalej od miest, kde je vysoká teplota. Snažte sa dodržať jednoduchý princíp – ľahký a voľný pohyb medzi chladničkou, drezom a sporákom.

Farby stien by mali pôsobiť predovšetkým priaznivo, pomocou kombinácie bielej so žltou, zelenou alebo červenou.

Kúpeľňa

Podobne ako pri kuchyni, najdôležitejšie je predovšetkým rozmiestnenie, do kúpeľni sa vám totižto musí zmestiť umývadlo, odkladací priestor, práčka a vaňa, poprípade sprchový kút.

Najväčším problém môže predstavovať málo prirodzeného svetla, tento nedostatok sa však dá vyriešiť použitím zrkadiel.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.