Home / PR / Ako vybrať nábytok do kancelárie?

Ako vybrať nábytok do kancelárie?

Zariaďujete kancelária a ste trochu stratený v obrovskom svete nábytku? Nie ste si istý, čoho sa držať, aby kancelária pôsobila uceleným a príjemným dojmom? Či ako poznať, že vyberaný nábytok je kvalitný a vydrží vám v dobrom stave niekoľko rokov? Nasledujúce riadky vám pomôžu zorientovať sa.

Od čoho sa dopichnúť?

Alfou a omegou plánovania kancelárskeho interiéru je stôl s kancelárskou stoličkou alebo kreslom. Tieto dve vzájomne sa doplňujúce veci sú základ, od ktorého sa odvodzuje všetko ostatné vybavenie. Stôl by mal presne vyhovovať vašim osobným požiadavkám a preferenciám a tiež dispozíciám miestnosti.

Ak máte kanceláriu sami pre seba, môžete si dovoliť veľký stôl. Stôl by mal byť vždy dominantou miestnosti. Navyše by mal udávať jej štýl. Ak si kúpite masívny zdobený stôl, mal by sa aj zbytok kancelárie niesť v klasickom duchu.

nabytok-stolNaopak ak si doprajete moderný minimalistický stôl, mali by ste sa týmto smerom uberať aj pri výbere zvyšku vybavenia kancelárie. Ak potrebujete v kancelárii aj rokovať, dajú sa poskladať rôzne sady, kedy sa napoja na váš písací stôl prídavné stoly. Najčastejšie využívané je rozloženie v tvare písmena T.

Ak je váš osobný priestor naopak menší, poobzerajte sa po menšom písacom stoje. Aj ten vám vie priniesť žiadaný komfort. Stačí vybrať taký, ktorý dokonale využije ponúknutý priestor, či už ide o klasický stôl s veľkým množstvom šuplíkov, alebo o rohový stôl.

Ako sme si povedali, neodmysliteľnou súčasťou stola je kancelárska stolička, alebo kreslo. Pri jej výbere buďte naozaj ostražití. Ide totiž o vec, ktorá bude ovplyvňovať každú jednu minútu strávenú za stolom.

Kancelárske kreslo by malo byť ergonomicky tvarované, teda také, aby sa prispôsobovalo tvaru a potrebám vášho tela a znižovalo tak čo najviac nápor na jeho jednotlivé časti.

nabytok-stolicka

Kreslo by malo byť polohovateľné, mali by ste na ňom byť schopný zmeniť jeho výšku a hĺbku záklonu, malo by podopierať chrbticu, najme v bedrovej časti, ruky a v ideálnom prípade aj hlavu.

Ako poznať kvalitný nábytok?

Kvalitný nábytok je taký, ktorý je vyrobený z poctivého materiálu a je výborne skonštruovaný. Drevo je jednoznačne najkvalitnejší materiál.  O niečo menej kvalitný, ale cenovo prívetivejší je nábytok z drevotriesky, dyhy, alebo MDF (lisovaná drevovláknitá doska).

Ďalšími ukazovateľom kvality nábytku je jeho hmotnosť, hrúbka a najme cena. Áno, v cene býva zahrnutá aj cena za značku, obecne sa však dá tvrdiť, že cena je dobrým indikátorom kvality nábytku.

O akosti výrobku nám toho vie mnoho napovedať aj to, aká dlhá je naň záruka. Predajcovia, ktorý si za svojim výrobkom stoja, vedia garantovať dlhšiu záruku.

Čo môže poskytnúť dodávateľ?

Naozaj dobrý dodávateľ vám s výberom nábytku poradí. Výborným nástrojom na to sú 3D návrhy kancelárie, ktoré tí najlepší predajcovia ponúkajú zadarmo. Vďaka tomu presne uvidíte, ako bude vaša kancelária vypadať. Okrem tohoto poradenstva by mal kvalitný predajca zabezpečiť aj dovoz a montáž nábytku.

nabytok-3d-navrh

Pri výbere nábytku do kancelárie je osvedčené začať od kancelárskeho stola a stoličky. Ak si na to netrúfate ani s týmto kľúčom, nebojte sa nájsť si kvalitného predajcu, ktorý vám kanceláriu nielen navrhne, ale aj privezie a namontuje.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.