Home / technológie / Vlastné domény by dnes mali byť už samozrejmosťou

Vlastné domény by dnes mali byť už samozrejmosťou

Registrácia vlastnej domény je v dnešnej dobe veľmi rýchla a jednoduchá. A pre vlastníkov webových stránok veľmi dôležitá. Aj napriek tomu sa stále nájdu takí, ktorí význam vlastnej domény podceňujú a svoj web umiestnili na niektorú z bezplatných hostingových služieb.

Takáto ponuka je síce lákavá, no skrýva sa za ňou nejedno úskalie. Spolu s bezplatnou registráciou získate aj všadeprítomné reklamy, obmedzený priestor a predovšetkým dlhý tvar adresy svojho webu, ktorý má každý problém zapamätať si.

Zmena poskytovateľa služby je v takom prípade nemožná, iba by ste prišli o svoju adresu a museli začať odznova. Aké výhody vás zaregistrovaním vlastnej domény čakajú?

Stála adresa a vlastné e-maily

Ako vlastník domény máte nad svojimi dátami plnú kontrolu. Doménové meno môžete vlastniť dlhodobo a plynulo predlžovať jeho platnosť. A to aj v prípade, že sa zmení registrátor alebo poskytovateľ webhostingu.

Doménové meno môžete použiť aj ako základ svojich adries v elektronickej pošte. Veľmi jednoducho si vytvoríte ľubovoľné množstvo e-mailových schránok, čím budete zároveň propagovať sami seba.

Jednoduchšia komunikácia

Ak chcete, aby vaše webové stránky aj ľudia navštevovali, je potrebné zvoliť ľahko zapamätateľný názov domény. Môžete ho odvodiť z názvu výrobku, služby či vlastnej firmy. Nikomu tak nemusíte diktovať zdĺhavé a zložité adresy, len jednoduchý názov vlastnej domény.

Uvádzať vlastnú doménu na vizitkách, v reklame či firemných dokumentoch je dnes už považované za samozrejmosť. Pri použití domény, ktorá v sebe skrýva aj názov poskytovateľa služby, nie je príliš profesionálne. Zároveň môžete pôsobiť dojmom, že ste neúspešný a nemôžete si dovoliť platenú službu.

 

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.