Home / online biznis / Internet priniesol nové možnosti aj vo svete reklamy. A nie je ich málo

Internet priniesol nové možnosti aj vo svete reklamy. A nie je ich málo

Masové rozšírenie internetu zmenilo naše životy a týka sa to aj podnikania. Typickým príkladom je predaj cez internet. Už viac nemusíte mať kamennú predajňu, ale zákazníci si môžu vybrať z vašej ponuky na eshope a následne im tovar odošlete prepravnou spoločnosťou.

A čo sa tovaru týka, skladovať ho môžete trebárs aj v garáži (ak ho nie je veľa).

Už vám napadlo vytvoriť si firemný profil na Facebooku?

Internet však zmenil nielen predaj, ale aj marketing. Hľadať dobrú reklamnú agentúru v Žiline už viac nie je len o tom, hľadať agentúru, ktorá vám dokáže vyrobiť najrôznejšiu tlačenú reklamu.

Vďaka internetu vznikli aj reklamné agentúry, ktoré sa zameriavajú na online marketing.

A foriem online marketingu tiež nie je málo. Môžete mať reklamu napríklad na sociálnych sieťach, ktoré sú pre mnohých akýmsi štartovacím bodom v rozbiehaní online marketingovej kampane (i keď výsledok „amatérskych“ pokusov často nemusí mať požadovaný účinok).

Google používa takmer každý

Ak chcete, aby sa „internet dozvedel“ o vašom podnikaní, napríklad o vašom eshope, je potrebná aj dobrá SEO optimalizácia. Súbor techník, ktoré sa ukrývajú pod týmto označením, dostane váš web alebo eshop na popredné priečky vo výsledkoch vyhľadávaní internetových vyhľadávačov.

Aj keď prvé výsledky tejto aktivity sa dostavia až po 2 – 3 mesiacoch, majú dlhodobejší efekt.

Jednoznačne najpopulárnejší internetový vyhľadávač nielen celkovo vo svete, ale aj v slovenskom porovnaní, je Google. Drvivá väčšina (viac ako 90 %) používateľov internetu na Slovensku vyhľadáva práve cez Google.

Už spomínaná SEO optimalizácia dokáže váš web alebo eshop posunúť na popredné priečky v neplatenej časti výsledkov vyhľadávaní. Efektívna je aj PPC reklama v službe Google Ads.

Okrem toho, že vás dostane do platenej časti výsledkov vyhľadávaní, budú bannery s vašou reklamou zobrazované na množstve webových stránok.


  • Zdroj obrázka: 89stocker / Shutterstock.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.