Home / technológie / tablety / Lenovo zažiarilo na Notebook EXPO 2014

Lenovo zažiarilo na Notebook EXPO 2014

Počas uplynulej soboty  sa na bratislavskej Fakulte informatiky a informačných technológii, v sídle Slovenskej technickej univerzity konal už piaty ročník Notebook EXPO – predajnej výstavy notebookov a spotrebnej elektroniky na Slovensku, s  cieľom  prinášať najnovšie informácie všetkým priaznivcom informačných technológii, ako aj širokej verejnosti.

Lenovo zažiarilo na Notebook EXPO 2014

Príležitosť zúčastniť sa využila aj spoločnosť Lenovo, líder v segmente PC + a doplnila ju oficiálnym predstavením nového Yoga tabletu 10 HD+ , novinky na slovenskom trhu.

Toto multirežimové Android zariadenie, ktoré posúva pôvodný Yoga tablet na nový vrchol, prinášajúc prémiové mobilné zážitky si získalo veľkú pozornosť v radoch zúčastnených. Vysoká miera záujmu bola venovaná pohybovým schopnostiam tabletu, ktoré umožňujú používateľovi tri režimy používania- stojan, naklonenie, držanie.

Táto funkcia je zabezpečená vďaka prenesenému bočnému ťažisku  9000mAh valcovitej batérie s až 18 – hodinovou výdržou. Významným aspektom inovovaného tabletu je tiež Full HD obrazovka s rozlíšením 1920 x 1200, poskytujúca krištáľovo jasné zobrazenie podobnejšie skutočnosti. Jej Smart displej, automaticky prispôsobujúci obsah obrazovky okolitému osvetleniu je už len pomyslenou „čerešničkou na torte“.

Okrem týchto funkcii je tablet zdokonalený novým 8 MP zadným fotoaparátom  s vysokým rozlíšením a tiež s dvojicou predných stereo reproduktorov Dolby ®audio. Významné prvky uľahčujúce prácu užívateľov sú aj Lenovo DOit aplikácie poskytujúce zdieľanie, synchronizovanie, ochranu dát a správu fotografií. Výkonnosť tabletu je zabezpečená vďaka novému procesoru Qualcomm Snapdragon 400 so štvorjadrovým procesorom a systémovej pamäti 2 GB. Lenovo Yoga tablet 10 HD+  je na slovenskom trhu k dispozícii v cene od 299 EUR s DPH.

Lenovo však na Notebook EXPO okrem predstavenia svojho nováčika triumfovalo aj v ďalšej oblasti a to v čitateľskej ankete, kde získalo ocenenie TOP PRODUKT so svojím ThinkPad Carbon X1, v kategórii Notebook / Ultrabook.  Tento 1, 4 kg vážiaci ultrabook tretej generácie vyrobený z uhlíkových vlákien sa môže pochváliť prívlastkom – najľahší 14-palcový ultrabook na svete.

Zároveň je veľmi odolný voči vonkajším vplyvom prostredia a  zachováva  si svoju vysokú mobilitu s voliteľne zabudovanou podporou 4G siete a s výdržou batérie až 8,2 hodiny, ktorú je možné nabiť na úroveň 80 % za 35 minút vďaka technológii Lenovo RapidCharge.

Vynovený ThinkPad X1 Carbon sa prispôsobil novým pracovným postupom, vďaka technológii, ktorá je o celú generáciu napred. X1 Carbon disponuje prispôsobiteľnou klávesnicou, ktorá sa dynamicky upravuje v závislosti od softvéru a používaných aplikácií na zvýraznenie najdôležitejších kláves.

Dotyková lišta na klávesnici ponúka štyri režimy, ktoré sa prispôsobujú podľa aktuálne používaných aplikácií, alebo je možné nastaviť ich manuálne. Súčasťou nového ultrabooku je aj ovládanie hlasom a gestami, vďaka čomu môžu užívatelia interagovať s počítačom moderným a pre nich nezvyčajným spôsobom.

Navyše, pre zákazníkov vyžadujúcich vylepšené dokovanie, využíva nový X1 Carbon konektor OneLink, ktorý eliminuje neporiadok s káblami. Umožňuje užívateľom získať napájanie, gigabitový Ethernet a podporu dvoch displejov pripojením dokovacej stanice ThinkPad OneLink cez jediný kábel.

zdroj: Lenovo.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.