Home / technológie / Lenovo a Nutanix prinesú globálnym podnikom hyperkonvergovanú infraštruktúru

Lenovo a Nutanix prinesú globálnym podnikom hyperkonvergovanú infraštruktúru

Spoločnosti Lenovo a Nutanix dňa 4. novembra 2015  informovali o vytvorení strategického partnerstva, ktorého cieľom je vývoj, uvedenie a predaj nového radu hyperkonvergovaných Lenovo zariadení so softvérom Nutanix.

Konvergovanie služieb úložiska, serverov a virtualizácie do integrovaného škálovateľného zariadenia pomáha zjednodušiť správu datacentra a môže prispieť k výrazným IT úsporám.

Obe spoločnosti sú odhodlané dodávať hyperkonvergovanú infraštruktúru, ktorá IT organizáciám umožňuje zamerať sa na aplikácie a služby, poháňajúce a zvyšujúce agilitu ich podnikania tým, že ponúkajú presvedčivú alternatívu oproti verejným cloudovým službám.

Hyperkonvergencia spája vysoko spoľahlivé serverové platformy so špičkovým softvérom a buduje tak súkromné cloudové dátové centrá, ktoré sa vyrovnajú agilite, škálovateľnosti a nepatrnej spotrebe verejných cloudov.

Toto partnerstvo spoločnosti Lenovo umožňuje pokračovať vo svojom tradičnom duchu inovácií, záväzku poskytovať vypracovanie na svetovej úrovni, ako aj vo vízii evolúcie IT v nadchádzajúcej dekáde. Globálny dosah spoločnosti Lenovo, vrátane rýchlo rastúcich trhov, ako Čína, tomuto partnerstvu prináša zrýchlenú cestu na trh v kritických segmentoch tohto odvetvia.

Tieto dve spoločnosti predstavia nový rad hyperkonvergovaných zariadení, postavených na špičkových podnikových systémoch spoločnosti Lenovo, ktoré dosiahli prvenstvo pokiaľ ide o zákaznícku spokojnosťaspoľahlivosť, a fungujú na oceňovaných softvérových riešeniach od Nutanix.

Toto spoločné riešenie, obsahujúce niekoľko najnovších Intel technológií, zvládne takmer každú záťaž, vrátane podnikových aplikácií, databáz, virtualizovaných stolových počítačov, ako aj big data analýzy, a to so zvýšenou efektivitou a škálovateľnosťou.

Lenovo, s cieľom využiť rýchlo rastúci dopyt po hyperkonvergentných platformách, robí značné investície do špecializovaného skúseného globálneho obchodného tímu. Toto kombinované riešenie sa bude tiež predávať prostredníctvom celosvetového reťazca partnerov Lenovo, ako aj širšieho kanála podnikových obchodných tímov Lenovo. Navyše, Lenovo a Nutanix plánujú značné investície do stavby a rozvoja platformy, ako aj do agresívnych iniciatív uvádzania týchto riešení na trh.

“Lenovo môže do priestoru globálneho podnikania priniesť novú perspektívu. Nemusíme ochraňovať staré spôsoby myslenia ani hlboko zakorenené nápady. Naopak, môžeme náš biznis budovať na inováciách a slobodne sa spájať s najinovatívnejšími, poprednými spoločnosťami v tomto priestore, aby sme spolu mohli vytvárať nové riešenia,”

povedal Yang Yuanqing, predseda a CEO spoločnosti Lenovo.

“Vďaka uznávanému poprednému technologickému postaveniu spoločnosti Nutanix, spojenému s naším globálnym dosahom, budú obe spoločnosti môcť prosperovať, nakoľko zákazníkom pomôžu dramaticky znížiť zložitosť dátových centier všetkých veľkostí.”

“Lenovo je nesporným lídrom na trhoch viacerých technológií a získalo si dôveru tisícov podnikov na celom svete vďaka svojim inovatívnym a vysokokvalitným produktom,”

uviedol Dheeraj Pandey, zakladateľ a CEO spoločnosti Nutanix.

“Partnerstvo s Lenovo je dôležitým medzníkom na našej ceste k tomu, aby sme firmám všetkých rozmerov a veľkostí prinášali neviditeľnú infraštruktúru, s efektivitou webovej technológie a silou dizajnu na spotrebiteľskej úrovni.”

Lenovo a Nutanix očakávajú, že nové riešenia spoločne uvedú budúci mesiac v dátovom centre Gartner, na konferencii Infrastructure & Operations Management Conference v Las Vegas, Nevada.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.