Home / technológie / mobilné telefóny / V čom spočíva výhoda televízie v mobilnom telefóne

V čom spočíva výhoda televízie v mobilnom telefóne

Nie až tak dávno bolo doba, keď sme sa všetci každý večer schádzali pri tom blikajúcom čude zvanom televízia a doslova nasávali nové informácie z domova a zo sveta, obdivovali exotické scenérie v dokumentárnych a hraných filmoch. Tento rituál v nás zanechal plno bohatých dojmov, pretože sa nám otvoril dovtedy nevídaný svet, ktorý sme poznali iba vďaka knihám, novín a časopisov.

Veru tak. V každej rodine mala v obývacej miestnosti svoje čestné miesto televízia. Najprv tá čiernobiela a neskôr farebná. Pravda – jej kvalita nebola vždy primeraná cene a aj výber televízneho obsahu bol limitovaný, ale vďaka i za to.

Tých pár slovenských a českých kanálov nám poskytol akú takú predstavu čo sa deje u nás a v zahraničí. Koncom osemdesiatych rokov minulého prišli do módy satelity a kto na to mal, ten si obohatil programovú štruktúru aj o rôzne zahraničné televízie.

Mnoho divákov na jednu televíznu obrazovku

Po revolúcii nastal hotový boom televíznej rôznorodosti. Tá musela svojou kvalitou a tematickým rozsahom ponuka uspokojiť snáď každého televízneho maniaka. Až do tej miery, že to už začalo byť neúnosné. Presedeli sme pri obrazovke hodiny a hodiny na úkor iných, oveľa prospešnejších činnosti.

Navyše, vznikali kuriózne situácie, kedy sa jednotliví rodinní príslušníci nevedeli dohodnúť medzi sebou, čo sa bude vlastne pozerať. Hlava rodiny trvala na futbalovom prenose, domáca pani na mexickej telenovele a deti žobronili o kreslenú rozprávku.

Bolože to zvady. Nakoniec sa voľky, nevoľky všetci ako tak dohodli, no mnohí odišli z obývačky s pocitom krivdy. Tí vynaliezavejší si zadovážili ďalší televízor, aby mali od ostatných pokoj. Lenže čo z toho keď bol človek stále doslova pripútaný k televízii, resp. mohol ju sledovať iba po príchode domov. Žiadna dostupnejšia alternatíva.

Televízia v mobile oslobodí každého diváka

Skutočnú slobodu v sledovaní televízie znamenalo až jej zavedenie do mobilných zariadení. Tým došlo k odstrihnutiu sa od televízneho kábla jedinej veľkej obrazovky v domácnosti. Nie, že by sa veľký LCD alebo plazma stali stal zrazu zbytočným, to nie. Tie budú hrať prvé husle v našich domácnostiach tak, či tak. Najmä ich moderné “online” verzie, ktoré sa so svojimi možnosťami pripojenia stávajú skutočnými centrami domácnosti. Ide však o tom, že nepredstavujú iba jedno koncové zariadenie, na ktorom sa dá sledovať televízia.

Pokúsime sa vám to podať trošku bližšie. Každý, kto dnes používa mobilné zariadenie ako je napríklad mobilný telefón, tablet, či notebook, je pripojený na internet. Cez tento internetový signál jeho poskytovatelia ja na Slovensku v poslednej dobe začali ponúkať okrem hlasovej služby a posielania textových správ aj sledovanie televízie presne v takej kvalite a kvantite ako pri pevnom pripojení. Áno, krokom dopredu je digitálna televízia.

Mnoho funkcií hravo schováte do vášho vačku

Takže presne to, čo máte možnosť sledovať na veľkej obrazovke, čiže množstvo televíznych kanálov, vrátane takých pridaných služieb ako je teletext, dopravné informácie, kurzový lístok, príchod a odchod vlakov a autobusov, a podobne, takú istú bohatú nádielku si nájdete aj vo vašom smartfóne – a to nech ste kdekoľvek. Napriek tomu, že budete pripojený „iba“ cez rádiový signál, ani v najmenšom vás to v ničom neochudobní.

Napríklad ak sa chystáte domov po železnici z Bratislavy do Košíc a čaká vás pri dnešnom slimačom tempe vlakov minimálne šesť hodín trmácania sa v nie práve luxusných vozňoch? Chcete si skrátiť nudnú cestu nejakým kvalitným filmom? Nech sa páči. Stačí len kliknúť na predvolenú aplikáciu v mobile a vybrať z bohatej ponuky našich, či zahraničných televíznych staníc. Presne ako u vás doma, absolútne žiadny rozdiel.

SIM karta bude pasovať aj do tabletu, či notebooku

Je dosť pravdepodobné, že sa nebudete vedieť rozhodnúť medzi dobrodružným filmom a komédiou. Nemusíte však vešať hlavu. Televízia v mobile vám umožní nahrať si na virtuálny rekordér simultánne vysielaný program, ktorý si pozriete presne vtedy, kedy sa preň rozhodnete.

A ak by sa vám nechcelo obsluhovať funkciu nahrávania, môžete si pozrieť niečo z televízneho archívu. Ten býva tematicky nesmierne bohato zásobený a určite splní nároky každého milovníka filmov, zábavných relácií, či športových prenosov.

Takže vidíte, televízia v mobilnom zariadení sa každopádne oplatí, nech by ste ju pozerali v mobilnom telefóne, alebo tablete, či notebooku. Stačí len prehodiť SIM kartu a hotovo – zvládne aj úplný začiatočník v akomkoľvek veku.

Ale čo kvalita obrazu a zvuku? Môžeme vám zodpovedne povedať, že nemáte šancu rozoznať akúkoľvek odchýlku od káblovej a optickej televízie. Systém prenosu formou najmodernejšieho a na Slovensku dostupného LTE internetu vám zabezpečí maximum plnohodnotného zážitku. Takže ako vidíte, televízia v mobile a ostatných mobilných zariadeniach bude pre vás iba plus.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.