Home / sociálne médiá / instagram / Snapchat vs Instagram – porovnanie dvoch aplikácií na zdieľanie fotografií

Snapchat vs Instagram – porovnanie dvoch aplikácií na zdieľanie fotografií

Instagram v decembri oznámil pridanie funkcie Direct, ktorá umožňuje neverejné posielanie obrázkov vašim followerom. Dostane sa vďaka tejto novej funkcii na úroveň aplikácie menom Snapchat?

Zdá sa, že tieto dve aplikacie majú toho veľa spoločného a Facebook pravdepodobne dúfa, že Instagram bude schopný konkurovať Snapchatu (Len aby ste vedeli, Snapchat odmietol ponuku na kúpu od Facebooku v hodnote 3 miliardy dolárov, presne o 2 miliardy viac ako ho stál Instagram)

Ako veľmi sa na seba tieto dve aplikácie na zdieľanie fotografií podobajú? Dnes si ich porovnáme tvárou v tvár.

Tvorba fotiek

Aplikácia na zdieľanie fotografii by bola asi dosť nanič keby neumožňovala nahrávanie fotografií. Obe appky majú podobný spôsob fotenia. Fotíte stlačením okrúhleho tlačidla. Naviac pri Instagrame môžete vložiť aj obrázky z galérie a podobne. Toto Snapchat neumožňuje.

Nahrávanie videa

Znova veľmi podobný spôsob. V oboch aplikáciách musíte držať tlačidlo na nahrávanie počas celej doby nahrávania videa. Instagram má vlastné tlačidlo, v Snapchate použijete to isté ako na fotenie. Video na Snapchate môže trvať maximálne 10 sekúnd na Instagrame 15 sekúnd. Aj tu Instagram umožňuje pridávať videá, ktoré ste už pred tým nahrali. Snapchat túto možnosť neposkytuje.

Filtre

Iba Instagram má filter pre fotky a videá. Vďaka nim môžete zmeniť intenzitu svetla alebo ferebnú hĺbku príspevku pred tým ako ho zverejníte.

Kreslenie

Snapchat umožňuje pridať vlastné kresby alebo rukou písané poznámky do fotiek a videí. Kresby môžu byť vyhotovené v množstve rôznych farieb (paleta sa zobrazí vpravo hore)

Nastavenie zobrazenia príspevku

Ďalšia funkcia, ktorou oplýva iba Snapchat. Jeho užívatelia si môžu nastaviť na ako dlho sa zobrazí nimi pridané video alebo fotka ich followerom. Môže to byť od 1 do 10 sekúnd. Ak chcete aby vaše príspevky na Snapchate videli všetci vaši priatelia tak môžete pridať príspevok do Snapchat Story. Vďaka nemu bude vaša fotka alebo video dostupné po dobu 24 hodín na neobmedzený počet zobrazení.

Pridávanie textu

Poznámku do samontého obrázku v Snapchate nemusíte len nakresliť. Dá sa vložiť aj textové pole – nakliknete sa do obrázku a tam to napíšete. Používatelia Instagramu môžu vložiť poznámku pod obrázok, ale nie priamo do neho.

Posielanie fotiek a videa

Po nedávnom vynovení Instagramu obe aplikácie umožňujú posielať fotky priamo konkrétnej osobe. Instagram má limit maximálne 15 osôb na jednu skupinovo odoslanú súkromnú správu. Snapchat nemá limity. Avšak obrázky zo Snapchatu zmiznú po tom ako sa zobrazia užívateľovi a následné predĺženie komunikácie už nie je možné v rámci aplikácie.

Prijímanie obrázkov

Obe aplikácie majú inbox v ktorom sa vám zobrazujú prijaté fotky a videá od priateľov. V Instagrame je táto časť oddelená od bežného stream/feedu (toho kde sa vám zobrazujú fotky verejne dostupné) ľudí ktorých followujete.

Komentovanie obrázkov alebo videa

Používatelia Instagramu môžu komentovať tvárou v tvár vo svojich súkromných správach, alebo aj verejne, pred všetkými v ich streame. Toto umožňuje udržiavať siahodlhú diskusiu, narozdiel od snapchatu, kde sa nedá vôbec komentovať.

Lajkovanie obrázkov

Toto je ďalšia funkcia, ktorá je dostupná len v Instagrame. Keď dva krát kliknete na obrázok tak ho zalajkujete. Toto sa dá spraviť aj pri súkromných správach aj pri príspevkoch vo feed-e.

Množstvo fotiek

Obe aplikácia sa oplatí spustiť si. Už len preto aby ste sa dozvedeli, či mate nové nezobrazené príspevky alebo nie. V Instagrame je feed, ktorý zobrazuje príspevky od ľudí, ktorých followujete, ako keby na časovej osi. V Snapchat-e , nové Story znamená, že na vás čaká príspevok, ktorý nebol určený len špeciálne pre vás.

Všetko ale záleží na tom aký aktívny sú vaši priatelia a followeri. Je veľmi pravdepodobné, že v jednej appke budete “dostávať” viac fotiek ako v druhej. Pre mnohých to bude v Instagrame

Reklama

V súčasnosti má reklamu iba Instagram. Platené obrázky sa zobrazia vo feede s nápisom “Sponsored” v pravom hornom rohu.

Ukladanie a zdieľanie fotografií a videí

Ak si spravíte Snap (fotku) na Snapchat-e, ktorá sa vám veľmi páči tak si ju môžete uložiť. Proste kliknete na ikonu “download” v ľavom dolnom rohu, po tom ako si vyfotíte obrázok.

V Instagram-e, fotky, ktoré sú vyfotené aplikáciou sa automaticky ukladajú do fotogalérie. Môžete si taktiež poslať fotky emailom alebo ich dať zdieľať (cez aplikáciu na Facebooku, Twitteru, Tumbleri, Filckri a Foursuqarei, cez webové rozhranie aj ako embed post). Stačí kliknúť na znak “…” v pravom dolnom rohu príspevku.

Blokovanie a nahlasovanie používateľov

Obe aplikácie umožňujú blokovať používateľov zdieľajúcich nevhodný obsah. Instagram vám dáva možnosť nahlásiť ich Instagram team-u.

No čo? Používate tieto aplikácie? Ako ste s nimi spokojní?

zdroj: mashable.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.